Արցախի ԱԳՆ ղեկավար Մասիս Մայիլյանն ընդունել է ԿԽՄԿ պատվիրակությանը
Նոյեմբերի 24-ին Արցախի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարար Մասիս Մայիլյանն ընդունել է Կարմիր խաչի միջազգային կոմիտեի (ԿԽՄԿ) պատվիրակությանը՝ ԿԽՄԿ առաքելության բարձրաստիճան ներկայացուցիչ Պասկալ Հունդի գլխավորությամբ։
Հանդիպմանն անդրադարձ է կատարվել Արցախի Հանրապետության դեմ սեպտեմբերի 27-ին սանձազերծված ադրբեջանա-թուրքական ագրեսիայի արդյունքում զոհված հայ զինծառայողների մարմինների դուրսբերման, անհայտ կորածների ճակատագրերի բացահայտման, ռազմագերիների, ինչպես նաև պատանդների ազատ արձակման վերաբերյալ մի շարք հարցերի։ Այս համատեքստում Մասիս Մայիլյանը կարևորել է վերոնշյալ ուղղություններով աշխատանքների հնարավորինս արագ իրականացումը։
ավարտին Պասկալ Հունդը տեղեկացրել է ԿԽՄԿ Արցախի գրասենյակի կողմից հանրապետության պետական կառույցների հետ համագործակցությամբ քաղաքացիական բնակչությանը տրամադրվող մարդասիրական աջակցության մասին՝ նրանց հրատապ կարիքները հոգալու նպատակով։

Министр иностранных дел Республики Арцах принял делегацию МККК
Министр иностранных дел Республики Арцах Масис Маилян 24 ноября принял делегацию Международного комитета Красного Креста (МККК) во главе с высокопоставленным представителем миссии Паскалем Хундом, сообщает Panorama.am со ссылкой на пресс-службу МИД Арцаха.
В ходе встречи были затронуты вопросы, касающиеся эвакуации тел армянских военнослужащих, погибших в ходе развязанной 27 сентября азербайджано-турецкой агрессии против Республики Арцах, выяснения судеб без вести пропавших, освобождения пленных и удерживаемых лиц, и другие вопросы. В этом контексте Масис Маилян отметил важность скорейшего проведения работ в указанных направлениях.
В конце встречи Паскаль Хунд сообщил о гуманитарном содействии, предоставляемом арцахским офисом МККК в сотрудничестве с госорганами республики гражданскому населению, чтобы позаботиться о его нуждах.