ԼՂ խնդրի տևական և կայուն քաղաքական լուծում գտնելու հարցում ԱՄՆ-ը պատրաստ է շարունակել ջանքերը ԵԱՀԿ ՄԽ ներքո. ԱՄՆ դեսպան
Հայաստանում Միացյալ Նահանգների դեսպան Լին Թրեյսին Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտության ազդեցության ու հրադադարի պայմանավորվածության վերաբերյալ քննարկում է ունեցել քաղաքացիական հասարակության ներկայացուցիչների, Լեռնային Ղարաբաղից տեղահանված անձանց և հումանիտար օգնության ցուցաբերման մեջ ներգրավված հայաստանյան շրջանակների հետ։
Ըստ դեսպանության հաղորդագրության, Լին Թրեյսին կարևորել է մասնակիցների բաց ու շիտակ գնահատականներն իրավիճակի վերաբերյալ և ընդգծել, որ հակամարտությանը տևական ու կայուն քաղաքական լուծում գտնելու հարցում Միացյալ Նահանգները պատրաստ է շարունակել իր ջանքերը ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի ներքո:

Lynne Tracy Stresses US Commitment to Efforts to Pursue Lasting, Sustainable Solution to Karabakh Conflict
US Ambassador to Armenia Lynne Tracy on Monday discussed the impact of the Nagorno-Karabakh [(Artsakh)] conflict and ceasefire arrangement with civil society representatives, individuals displaced from Nagorno-Karabakh, and Armenians providing humanitarian support to those in need, the US Embassy in Yerevan informed on Facebook.
“The Ambassador appreciated the group’s open and frank perspectives on the situation and stressed U.S. commitment to continuing its efforts under the OSCE Mink Group auspices to pursue a lasting and sustainable political solution to the conflict,” the Embassy added.