Ղարաբաղում ռուս խաղաղապահների հրամանատարը պատմել է Հադրութի շրջանում տիրող իրավիճակի մասին (տեսանյութ)
Իրավիճակը Ղարաբաղի Հադրութի շրջանի երկու գյուղերում, որտեղ դեկտեմբերի 11-ին խախտվել էր հրադադարը, կարգավորվել է, հայտարարել է ղարաղաբյան հակամարտության գոտում ռուս խաղաղապահ կոնտինգենտի հրամանատար գեներալ-լեյտենանտ Ռուստամ Մուրադովը, հաղորդում է «ՌԻԱ Նովոստի»-ն:
«Դեկտեմբերի տասնմեկին Հադրութի շրջանի Խծաբերդ և Հին Թաղեր բնակավայրերի մատույցներում տեղի է ունեցել հրադադարի ռեժիմի խախտում, որը կասեցվել է ռուս խաղաղախահ կոնտինգենտի գործողությունների արդյունքում: Ներկայումս իրավիճակը այդ շրջանում կարգավորվել է: Ռուս խաղաղապահներն իրականացնում են իրավիճակի մշտական մոնիթորինգ և պահպանում են փոխգործակցությունը հայկական և ադրբեջանական ուժերի հետ»,-հայտնել է Մուրադովը:

Командующий российским миротворческим контингентом в Карабахе рассказал об обстановке в Гадрутском районе
Обстановка в районе двух сел в Гадрутском районе в Карабахе, где 11 декабря было нарушение перемирия, нормализовалась, заявил командующий российским воинским контингентом миротворческих сил в зоне нагорно-карабахского конфликта генерал-лейтенант Рустам Мурадов, передает РИА Новости.
"Одиннадцатого декабря в окрестностях населенных пунктов Хцаберд и Хин Тахер Гадрутского района произошло нарушение режима прекращения огня, которое было пресечено действиями российского миротворческого контингента. В настоящее время обстановка в этом районе нормализовалась. Российскими миротворцами ведется постоянный мониторинг ситуации и поддерживается взаимодействие с представителями армянской и азербайджанской сторон", - сообщил Мурадов.