Երեկ փրկարարական խմբերը Հորադիզից, Ջաբրայիլից և Իշխանաձորից դուրս են բերել 22 զինծառայողի մարմին
Երեկ որոնողական աշխատանքներ կատարող փրկարարական խմբերը Հորադիզից,  Ջաբրայիլից և Իշխանաձորից դուրս են բերել 22 զինծառայողի մարմին։ Այս մասին հայտնում է NEWS.am-ը՝ հղում կատարելով Արցախի արտակարգ իրավիճակների պետական ծառայության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնի պետ Հունան Թադևոսյանին:
«Նոյեմբերի 13-ից սկսած ընդհանուր առմամբ դուրս է բերվել 1020 մարմին, որոնողական աշխատանքնները շարունակվում են: Երկրորդ անգամ որոնողական աշխատանքներ են լատարվելու Շուշիի լեռնաանտառային գոտիներում, նաև Հադրութի և Ջաբրայիլի ուղղություններով»,-ասաց նա:
Ըստ Հունան Թադևոսյանի՝ որոնողական  աշխատանքներին մասնակցում են նաև անհետ կորած զինծառայողների ծնողները, ռուս խաղաղապահները օժանդակում են բանակցային գործընթացներում։

Bodies Օf 22 Soldiers Were Found In The Areas of Shushi, Gadrut and Jabrail
Yesterday rescue teams carrying out work to find bodies removed the bodies of 22 soldiers, NEWS.am reports.
According to the head of the Information and Communication Department of the State Emergency Service of Artsakh Hunan Tadevosyan, since November 13, in total, 1,020 bodies have been removed, the search work continues. For the second time, prospecting work will be carried out in the mountain-wooded areas of Shushi, as well as in the directions of Gadrut and Jabrail.
According to Hunan Tadevosyan, the parents of the missing soldiers are also involved in the search work, and the Russian peacekeepers are assisting in the negotiation processes.