Երեկ փրկարարական խմբերը Հորադիզից, Ջաբրայիլից և Իշխանաձորից դուրս են բերել 22 զինծառայողի մարմին
Երեկ որոնողական աշխատանքներ կատարող փրկարարական խմբերը Հորադիզից,  Ջաբրայիլից և Իշխանաձորից դուրս են բերել 22 զինծառայողի մարմին։ Այս մասին հայտնում է NEWS.am-ը՝ հղում կատարելով Արցախի արտակարգ իրավիճակների պետական ծառայության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնի պետ Հունան Թադևոսյանին:
«Նոյեմբերի 13-ից սկսած ընդհանուր առմամբ դուրս է բերվել 1020 մարմին, որոնողական աշխատանքնները շարունակվում են: Երկրորդ անգամ որոնողական աշխատանքներ են լատարվելու Շուշիի լեռնաանտառային գոտիներում, նաև Հադրութի և Ջաբրայիլի ուղղություններով»,-ասաց նա:
Ըստ Հունան Թադևոսյանի՝ որոնողական  աշխատանքներին մասնակցում են նաև անհետ կորած զինծառայողների ծնողները, ռուս խաղաղապահները օժանդակում են բանակցային գործընթացներում։

Вчера спасательные группы вывезли из Горадиза, Джабраила и Ишханадзора тела 22 военнослужащих
Вчера спасательные группы, выполняющие работы по обнаружению тел, вывезли из Горадиза, Джабраила и Ишханадзора тела 22 военнослужащих. Об этом сообщает NEWS.am со ссылкой на начальника отдела информации и по связям Государственной службы по чрезвычайным ситуациям Арцаха Унана Тадевосяна.
"Начиная с 13 ноября, в целом, вывезено 1020 тел, поисковые работы продолжаются. Во второй раз поисковые работы будут проведены в горно-лесистых зонах Шуши, а также в направлениях Гадрута и Джабраила", - сказал он.
По словам Унана Тадевосяна, в поисковых работах участвуют также родители пропавших без вести солдат, а российские миротворцы оказывают содействие в переговорных процессах.