ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփի Instagram-ի և Facebook-ի նախկինում արգելափակված հաշիվները բացվել են: ԱՄՆ ներկայիս նախագահի պրոֆիլները կրկին հասանելի են: Տեղեկությունը հայտնում է Gazeta-ն:
Ինչպես հաղորդվում են ԶԼՄ-ներում, մինչ այդ շրջանառվել էր Twitter-ի հիմնադիր Ջեք Դորսիի պաշտոնապես չհրապարակված հայտարարությունն այն մասին, որ գործող նախագահ Դոնալդ Թրամփի սոցիալական հաշիվը երկար ժամանակ արգելափակվելու է:
Twitter-ն ու Facebook-ը հայտարարել էին Թրամփի հաշիվների անորոշ ժամանակով սառեցման մասին ՝ նրան մեղադրելով բռնություն հրահրելու մեջ: Մյուսները՝ ավելի քիչ հայտնի սոցիալական ցանցերը, հետևեցին այդ օրինակին:

Ранее заблокированные аккаунты президента США Дональда Трампа в Instagram и Facebook разблокированы. Профили действующего президента США вновь полностью доступны, передает Газета.
Как сообщалось, в СМИ распространилось официально неопубликованное заявление основателя Twitter Джека Дорси о том, что аккаунт в соцсети действующего президента Дональда Трампа будет под блокировкой долгое время.
Ранее Twitter и Facebook объявили о бессрочном замораживании аккаунтов Трампа, обвинив его в подстрекательстве к насилию. Их примеру последовали другие, менее известные соцсети.
6 января сторонники Трампа штурмовали здание Конгресса США, прервав заседание, на котором парламент должен был утвердить итоги прошедших выборов. В результате произошедшего погибли пять человек.