ՀԴՄ-ներով «տնտեսական հեղափոխության» կոնցեպտի տկարությանը մի անգամ արդեն ականատես եղանք
«ՀԴՄ-ներով «տնտեսական հեղափոխության» ու ավելի երջանիկ թոշակառու ունենալու կոնցեպտի տկարությանը մի անգամ արդեն ականատես եղանք:
Տնտեսության վերականգնման նշաններն աճող սպառման մեջ տեսնելը, մեղմ ասած, հեռու է մակրոտնտեսական կառավարման լրջությունից:
Իսկ հարմար պահերին հարմար վիճակագրությունը ներկայացնելը՝ վաղուց բացահայտված ու իրեն սպառած երևույթ»։
Հիշեցնենք, որ փետրվարի 18-ին կայացած կառավարության նիստում Նիկոլ Փաշինյանը ասել է, փետրվարի առաջին 15 օրերի տվյալներով Հանրապետությունում ՀԴՄ-ներով և հաշվարկային փաստթղթերով արձանագրվել է 604 հազար գործարքով ավելի, քան նախորդ տարվա փետրվարի առաջին 15 օրերին գործարքների աճը:
Վարչապետը ներկայացրել է նաև ապրանքաշրջանառության և արտաքին առևտրաշրջանառության հետ կապված վիճակագրություն փետրվարի առաջին 15 օրերի համար:

Концепция "экономической революции" посредством кассовых аппаратов уже показала свою несостоятельность
"Концепция "экономической революции" и более счастливых пенсионеров посредством кассовых аппаратов уже показала свою несостоятельность", - об этом на своей странице в Facebook заявила Лилия Амирханян, эксперт аналитического центра "Взгляд".
"Увидеть признаки восстановления экономики в росте потребления - это, мягко говоря, далеко от серьезного макроэкономического управления. А предоставление соответствующей статистики в нужное время - явление, которое давно исчерпало себя", - отметила эксперт.
Напомним: сегодня на заседании правительства Никол Пашинян сообщил, что по данным за первые 15 дней февраля в республике было зарегистрировано на 604 тысячи операций  с кассовыми аппаратами больше, чем это было за первые 15 дней февраля прошлого года. Премьер также представил статистику товарооборота и внешней торговли за первые 15 дней февраля.