Շինծու գործ է. այս ամենը շատ արագ կբացահայտվի. Վանեցյանը՝ Արա Սաղաթելյանի, Կարեն Բեքարյանի և մյուսների գործի մասին
«Այս իշխանությունները գործում եմ տրամանանությունից դուրս»,- լրագրողների հետ զրույցում ասել է «Հայրենիք» կուսակցության նախագահ Արթուր Վանեցյանը, ով իր համախոհների հետ երթով շարժվում է դեպի Ազատության հրապարակ՝ մասնակցելու  Հայրենիքի փրկության շարժման հանրահավաքին, հայտնում է Panorama.am-ը:
Նա նշել է, որ այսօր ունենք 5000-ից ավելի զոհեր, 10 հազարից ավելի հաշմանադմություն ստացած երիտասարդներ, գերիներ։
«Իշխանությունը որևէ հարց չի լուծում, օգտագործում է  իրավապահ  համակարգը՝ որպեսզի լռեցնի իր ընդդիմախոսներին։ Նկատի ունեմ Արա Սաղաթելյանի, Կարեն Բեքարյանի ձերբակալությունները։
Այսօր Հայաստանի անվտանգության հետ կապված կան ավելի կարևոր հարցեր։ Ցավով եմ ասում, որ Ազգային անվտանգության ծառայությունը  նման նպատակի համար է օգտագործվում։
Չգիտեմ՝ ինչ-որ ֆեյք, որը իբր վիրավորել է իշխանություններին, իբր ֆեյքին վարողները Կարեն Բեքարյանն ու Արա Սաղաթելյանն են։ Նրանց ճանաչողները գիտեն՝ անհնար է, որ նրանք  նման գործողություն անեն։ Նրանք ունեն այնքան հնարավորություն, համարձակություն, որ իրենց կարծիքները արտահայտեն բաց, իրենց դեմքով, ինչը միշտ արել են ու չեն թաքնվել որևէ ֆեյքի հետևում»,- ասել է Ա. Վանեցյանը։
Նա նշել է, որ ուղղակի ամոթ է, կեղծ, շինծու գոծով են նրանց ձերբակալել. «Իմ նախկին գործընկերներին խորհուրդ եմ տալիս չկատարել քաղաքական պատվեր, բացառապես ծառայել մեր ժողովրդին ու մեր հայրենիքին»։
Ա. Վանեցյանը հայտնել է, որ ընդդիմությունն ունի կոնկրետ ծրագիր՝ հեռացնել Փաշինյանին այս իշխանությունից, և այսօր տասնյակ հազարավոր մարդիկ դուրս են եկել և իրենց դժգոհությունն են արտահայտում գործող իշխանություններից։
«Այս իշխանությունների բախտը բերել է, որ մենք ունենք իրավագիտակցություն, պետական շահը միշտ դասում ենք ավելի բարձր, քան բոլոր մնացած շահերը։ Մեր քաղաքացիները մեզ մեղադրում են կտրուկ գործողություններ չանելու մեջ, բայց մենք հասկանում ենք, որ չի կարելի անցնելը օրենքը, Սահմանադրությունը։ Մեր բոլոր քայլերը պետք է անենք բացառապես Սահմանադրական ճանապարհով»,- ասել է Ա. Վանեցյանը։
Նա վստահեցրել է, որ 100 տոկոս երկիրը փրկելու են այս արհավիրքից։
Ա. Վանեցյանը հայտնեց, որ բողոքի ակցիաները լինելու են ավելի ակտիվ, շարունակական, ներգրավելու են բազմաթիվ մարդիկ։

У Карена Бекаряна и Ара Сагателяна столько смелости, чтобы открыто выражать свое мнение: Ванецян
''Эти власти действуют вне всякой логики'', сказал в беседе с журналистами бывший директор Службы национальной безопасности (СНБ) Армении, лидер партии ''Айреник'' (''Родина'') генерал-майор Артур Ванецян, кто со своими сторонниками направлялся на площадь Свободы для участия в митинге Движения за спасение Родины, передает Panorama.am.
Он отметил, что сегодня у нас более 5000 погибших, более 10 тысяч молодых людей, получивших инвалидность, пленные.
''Правительство не решает никаких вопросов, оно использует правоохранительную систему, чтобы заставить замолчать своих оппонентов. Я имею в виду задержания Ара Сагателяна и Карена Бекаряна.
Сегодня есть более важные вопросы, связанные с безопасностью Армении. С сожалением говорю, что Служба национальной безопасности используется для этих целей.
Не знаю, какой-то фейк, который якобы оскорбил власти, будто бы фейка направляли Карен Бекарян и Ара Сагателян. Тем, кто их знает, известно, что невозможно, чтобы они пошли на такие действия. У них так много возможностей, смелости выражать свое мнение с открытым лицом, что они всегда и делали, и не прятались за каким-либо фейком'', - сказал А. Ванецян.
Он отметил, что это просто позор, они были задержаны по ложному, сфабрикованному делу: ''Своим бывшим коллегам советую не выполнять политический заказ, а служить исключительно нашему народу и Родине''.
А. Ванецян сказал, что у оппозиции есть конкретный план по устранению Пашиняна из этого правительства, и ''сегодня на площадь вышли десятки тысяч человек, они выражают недовольство действующим властям''.
''Этим властям повезло, что у нас есть правовое сознание, мы всегда ставим государственный интерес выше всех других интересов. Наши граждане обвиняют нас в том, что мы не предпринимаем резких действий, но мы понимаем, что нельзя преступать закон, Конституцию. Все наши шаги мы должны предпринимать исключительно конституционным путем'', - сказал А. Ванецян.
Он заверил, что на 100% спасут от этой катастрофы страну.
А. Ванецян сообщил, что акции протеста будут более активными, продолжительными, в них будет вовлечено много людей.