Վազգեն Մանուկյանը կոչ արեց փակել Ազգային ժողովի բոլոր մուտքերը
«Հայրենիքի փրկության շարժում» նախաձեռնության վարչապետի միասնական թեկնածու Վազգեն Մանուկյանը Բաղրամյան փողոցում հրավիրված հանրահավաքի մասնակիցներին կոչ արեց փակել Ազգային ժողովի շենքի բոլոր մուտքերը: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ Մանուկյանը նշեց, որ պետք է խոչընդոտել ԱԺ շենք պատգամավորների մուտք գործելուն:
«Պետք է չկարողանան այստեղ մտնել: Այս մուտքը փակված է, գնացեք, փակեք այն մուտքերը: Տղերք, առաջ: Այնտեղ էլ վրաններ կխփենք, որպեսզի ոչ մի պատգամավոր չկարողանա մտնել այս շենք: Մենք շրջապատում ենք Ազգային ժողովը, այն կաշխատի միայն այն ժամանակ, երբ կգա ընդունելու մեր ժողովրդի համար հարիր որոշում»,- ասաց Մանուկյանը:
Վազգեն Մանուկյանը հավելեց, որ անհրաժեշտ է գիշերը 200-400 անձից բաղկացած հերթապահություն սահմանել, որպեսզի մուտքերը շարունակեն մնալ փակ:

Вазген Манукян: "Чтобы ни один депутат не мог войти в это здание"
Единый кандидат от инициативы "Движение за спасение отечества" Вазген Манукян призвал участников митинга на улице Баграмяна перекрыть все входы в здание Национального Собрания. Как сообщает Арменпресс, Манукян отметил, что необходимо препятствовать входу депутатов в здание НС.
"Они не должны иметь доступа туда. Этот вход закрыт, идите, перекройте другие входы. Парни, продолжайте. Там тоже поставим палатки, чтобы ни один депутат не мог войти в это здание. Мы окружаем Национальное Собрание, оно будет работать только тогда, когда будет принято подходящее для нашего народа решение", - сказал Манукян.
Вазген Манукян добавил, что необходимо организовать ночную смену на 200-400 человек, чтобы входы оставались закрытыми.