Փաշինյանի աշխատակազմն Արտակ Դավթյանին ԳՇ պետ նշանակելու միջնորդագրի հիմնավորումներն ուղարկել է նախագահի աշխատակազմին
Կառավարությունն իր հիմնավորումներով կրկին նախագահ Արմեն Սարգսյանին է ուղարկել ԶՈՒ ԳՇ պետի պաշտոնում Արտակ Դավթյանին նշանակելու առաջարկությունը։ Այս մասին ասել է վարչապետի մամուլի խոսնակ Մանե Գևորգյանը։
Այսօր նախագահն իր առարկություններով վերադարձրել է Արտակ Դավթյանին ՀՀ ԶՈւ գլխավոր շտաբի պետ նշանակելու մասին վարչապետի առաջարկությունը։ Կառավարությունից NEWS.am-ին հայտնել էին, որ չեն ընդունում նախագահի առարկությունները և այն հետ են ուղարկելու նախագահին։

Правительство вновь направило президенту предложение о назначении Артака Давтяна начальником Генштаба - Мане Геворкян
Правительство со своими обоснованиями вновь направило президенту Армении Армену Саркисяну предложение о назначении Артака Давтяна начальником Генштаба Вооруженных Сил. Об этом заявила в беседе с корреспондентом Новости Армении – NEWS.am пресс-секретарь премьер-министра Армении Мане Геворкян.
Отметим, что ранее Армен Саркисян не подписал представленное премьер-министром предложение о назначении Артака Давтяна начальником Генштаба ВС Армении и возвратил документ с возражениями. Сам Пашинян обратился к президенту с данным предложением накануне, когда объявил о том, что Оник Гаспарян освобожден от должности начальника Генштаба ВС Армении в силу закона.