Փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանը կգործուղվի Մոսկվա
ՀՀ կառավարական պատվիրակությունը, փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանի գլխավորությամբ, կգործուղվի Ռուսաստանի Դաշնության մայրաքաղաք Մոսկվա: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին որոշում է ստորագրել վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը:
«Հայ-ռուսական տնտեսական համագործակցության օրակարգին առնչվող հարցերը քննարկելու նպատակով 2021 թվականի մարտի 16-18-ը Ռուսաստանի Դաշնություն (Մոսկվա) գործուղել պատվիրակություն՝ համաձայն հավելվածի»,- ասված է որոշման մեջ:
Կառավարական պատվիրակության կազմում կլինեն նաև ՀՀ տարածքային կառավարման և ենթակառուցվածքների նախարարի տեղակալ Հակոբ Վարդանյանը և Հանրային ծառայությունները կարգավորող հանձնաժողովի նախագահ Գարեգին Բաղրամյանը:

Делегация Армении во главе с Мгером Григоряном отправится в Москву
Делегация из Армении, в состав которой входит вице-премьер Мгер Григорян, отправится с трехдневным визитом в Москву. Как передает SPUTNIK Армения, соответствующее решение подписал премьер-министр Армении.
"В соответствии с частью 5 статьи 7 "О структуре и деятельности правительства" 16-18 марта направить в Российскую Федерацию (Москва) делегацию для обсуждения вопросов, относящихся к повестке армяно-российского экономического сотрудничества", - говорится в решении.
В состав делегации, кроме Григоряна, входят руководитель протокола вице-премьера Давид Геворгян, замминистра территориального управления и инфраструктур Акоп Варданян, председатель Комиссии по регулированию общественных услуг Армении Гарегин Баграмян.
Отмечается, что после возвращения из командировки Мгер Григорян в трехдневный срок представит отчет о результатах поездки в РФ.