ԱԳՆ. Ղարաբաղյան հակամարտության կարգավորումը հնարավոր է միայն ժողովուրդների՝ ինքնորոշման իրավունքի իրացման ճանապարհով
ԵԱՀԿ Մինսկի խումբն իր վերջին հայտարարությամբ, ըստ էության, Ադրբեջանին կոչ արեց հրաժարվել իր ապակառուցողական քաղաքականությունից: Այս մասին ԱԺ նիստում ասաց ՀՀ ԱԳՆ ղեկավար Արա Այվազյանը, փոխանցում է News.am-ը:
Նրա խոսքով՝ Մինսկի խմբի համանախագահները կրկին հիշեցրել են Ադրբեջանին 2020 թվականի նոյեմբերի 9-ի եռակողմ հայտարարության բոլոր կետերի կատարման անհրաժեշտության մասին՝ ներառյալ ռազմագերիների վերադարձը, ինչպես նաեւ կոչ արել ադրբեջանական կողմին հրաժարվել ապակառուցողական քաղաքականությունից, որը խանգարում է երկու երկրների միջեւ երկխոսությանը:
Նախարարը նկատեց, որ Երեւանը երբեք չի հրաժարվել Բաքվի հետ երկխոսությունից եւ պատրաստ է գործադրել բոլոր ջանքերը ԼՂ հակամարտության հետագա կարգավորման համար:

Armenia FM on OSCE Minsk Group's Recent Statement and Settlement of Nagorno-Karabakh Conflict
In essence, the OSCE Minsk Group called on Azerbaijan to renounce its destructive policy with its latest statement. This is what Minister of Foreign Affairs of Armenia Ara Aivazian said during today’s question-and-answer session with government officialsNews.am reports.
According to him, the Co-Chairs of the OSCE Minsk Group reminded Azerbaijan about the need to implement all the provisions stated in the trilateral statement signed on November 9, 2020, including the return of prisoners of war, as well as called on Azerbaijan to renounce its destructive policy which is obstructing the dialogue between Armenia and Azerbaijan.
The minister noted that Yerevan has never refused to engage in dialogue with Baku and is ready to exert all efforts for the future settlement of the Nagorno-Karabakh conflict.