Ոստիկանությունը պատրաստ է համագործակցել բոլոր քաղաքական ուժերի հետ
Հայաստանի Հանրապետության ոստիկանությունը հայտարարություն է տարածել, որով պատրաստակամություն է հայտնում արտահերթ խորհրդարանական ընտրությունների քարոզարշավի ընթացքում համագործակցել ընտրությունների մասնակից բոլոր քաղաքական կուսակցությունների և դաշինքների հետ:
ՀՀ ոստիկանության տարածած հաղորդագրությունը.
«Հունիսի 7-ից մեկնարկում է Ազգային ժողովի ընտրությունների քարոզարշավը, որն առանց միջադեպերի անցկացնելու նպատակով ոստիկանությունը պատրաստակամություն է հայտնում համագործակցել ընտրությունների մասնակից բոլոր կուսակցությունների ու դաշինքների հետ։
Ոստիկանության պետը և ղեկավարությունը պատրաստակամ են հանդիպումներ ու քննարկումներ անցկացնել կուսակցությունների ու դաշինքների շտաբների պետերի և ղեկավարների հետ՝ քարոզարշավն ու բուն ընտրությունները օրինականության շրջանակներում անցկացնելու, հասարակական կարգի և մասնակիցների սահմանադրական իրավունքների ապահովման նպատակով։
Քարոզարշավի պատասխանատուներն անհրաժեշտության դեպքում կարող են դիմել ոստիկանություն և ակնկալել օպերատիվ արձագանք՝ համապատասխան ծառայությունների կողմից։
Ոստիկանությունը հավաստում է, որ առկա են բոլոր ուժերն ու հնարավորությունները՝ հնարավոր ընտրախախտումների կանխարգելման ու բացահայտման, քաղաքացու իրավունքների դեմ ոտնձգությունների կանխման ու բացահայտման համար։
Հաստատելով իր լիազորությունների շրջանակում ցանկացած խախտման խստագույնս հակազդելու հանձնառությունը՝ ոստիկանությունը կրկին հիշեցնում է, որ ԱԺ ընտրությունների և քարոզարշավի ընթացքում օրինականության լիարժեք ապահովման գլխավոր երաշխիքը ոստիկանություն-հասարակություն փոխվստահության ու փոխգործակցության առկայությունն է, որի ամրապնդմանն ու կիրարկմանը հետամուտ է լինելու բոլոր միջոցներով»։

Полиция Армении выразила готовность сотрудничества со всеми политическими силами
Полиция Республики Армения выступила с заявлением, в котором выразила готовность сотрудничать со всеми политическими партиями и блоками, участвующими в предвыборной кампании досрочных парламентских выборов. Полиция Республики распространила заявление .
"Предвыборная кампания выбором в Национальное собрание начинается 7 июня, и полиция готова сотрудничать со всеми партиями и блоками, участвующими в выборах, чтобы выборы прошли без инцидентов.
Начальник полиции и руководство для проведения кампании и самих выборов в рамках законности, для обеспечения конституционных прав общественности готово проводить встречи и обсуждения с руководителями штабов партий и блоков, также и с участниками.
Руководители партий и блоков могут при необходимости обращаться в полицию и ожидать оперативного ответа от соответствующих служб.
Полиция уверяют, что для предотвращения и выявления возможных нарушений на выборах, для предотвращения и выявления нарушений гражданских прав есть все силы и возможности.
Подтверждая свое обязательство решительно противодействовать любому нарушению в пределах своих полномочий, полиция еще раз напоминает, что главной гарантией полной легитимности избирательной кампании НС является наличие взаимного доверия и сотрудничества между полицией и обществом, укрепление и реализация которых будет продолжаться всеми способами".