Ֆրանսիայի հայկական կազմակերպությունները համակարգող խորհուրդը կլինի հայկական պետության կողքին. Արա Թորանյան
Սփյուռքի գլխավոր հանձնակատար Զարեհ Սինանյանն ընդունել է Ֆրանսիայի հայկական կազմակերպությունները համակարգող խորհրդի համանախագահ (CCAF), «Nouvelles d'Arménie» ամսագրի խմբագիր Արա Թորանյանին: Այս մասին տեղեկացնում է Սփյուռքի գլխավոր հանձնակատարի գրասենյակը:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են Ֆրանսիայի հայկական կազմակերպությունները համակարգող խորհրդի գործունեությանը, հայ համայնքին, Հայաստան-Ֆրանսիա հարաբերություններին առնչվող հարցեր: «CCAF-ը միշտ կլինի հայկական պետության և ժողովրդի կողքին»,-նշեց Արա Թորանյանը: Հանդիպման ավարտին կողմերը համագործակցությունը սերտացնելու պատրաստակամություն հայտնեցին:

Coordinating Council of Armenian Organizations in France will Always Stand with Armenia – Ara Toranian
Zareh Sinanyan, High Commissioner for Diaspora Affairs, received Ara Toranian, Co-Chair of the Coordinating Council of Armenian Organizations of France (CCAF) and Editor of Nouvelles d'Arménie, Armenpress reports the Office of the High Commissioner of the Diaspora informed.
Issues related to the activities of the Coordinating Council of Armenian Organizations in France, the Armenian community, Armenia-France relations were discussed during the meeting. "The CCAF will always stand by the Armenian state and people," said Ara Toranian. At the end of the meeting, the parties expressed readiness to strengthen cooperation.