Ֆրանսիայի հայկական կազմակերպությունները համակարգող խորհուրդը կլինի հայկական պետության կողքին. Արա Թորանյան
Սփյուռքի գլխավոր հանձնակատար Զարեհ Սինանյանն ընդունել է Ֆրանսիայի հայկական կազմակերպությունները համակարգող խորհրդի համանախագահ (CCAF), «Nouvelles d'Arménie» ամսագրի խմբագիր Արա Թորանյանին: Այս մասին տեղեկացնում է Սփյուռքի գլխավոր հանձնակատարի գրասենյակը:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են Ֆրանսիայի հայկական կազմակերպությունները համակարգող խորհրդի գործունեությանը, հայ համայնքին, Հայաստան-Ֆրանսիա հարաբերություններին առնչվող հարցեր: «CCAF-ը միշտ կլինի հայկական պետության և ժողովրդի կողքին»,-նշեց Արա Թորանյանը: Հանդիպման ավարտին կողմերը համագործակցությունը սերտացնելու պատրաստակամություն հայտնեցին:

Координационный совет армянских организаций Франции всегда будет поддерживать армянское государство: Ара Торанян
Главный уполномоченный по делам диаспоры Заре Синанян принял сопредседателя Координационного совета армянских организаций Франции (CCAF), редактора журнала "Nouvelles d'Arménie" Ара Тораняна.
Как сообщили Арменпресс в пресс-службе аппарата главного уполномоченного, в ходе встречи были обсуждены вопросы, касающиеся деятельности Координационного совета армянских организаций Франции, армянской общины и армяно-французских отношений.
"CCAF всегда будет поддерживать армянское государство и народ", - сказал Ара Торанян. В завершение встречи стороны выразили готовность к укреплению сотрудничества.