Արցախի ԱԳ նախարարը Սյունիքում հանդիպել է հայաստանյան և օտարերկրյա լրագրողներին
Օգոստոսի 4-ին Արցախի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարար Դավիթ Բաբայանը Գորիս քաղաքում հանդիպել է Հայ բարեգործական ընդհանուր միության և «Ronak Press» կազմակերպության նախաձեռնությամբ կազմակերպված դասընթացներին մասնակցող հայաստանյան, սփյուռքահայ և օտարերկրյա մի խումբ լրագրողների, երիտասարդական կազմակերպությունների ներկայացուցիչների և վերլուծաբանների հետ։
Արծարծվել են ադրբեջանա-ղարաբաղյան հակամարտության կարգավորմանը, Արցախի արտաքին քաղաքականությանը, տարածաշրջանային գործընթացներին և ներհայկական կապերին վերաբերող հարցեր։
Ջերմ և անմիջական մթնոլորտում նախարարը պատասխանել է ներկաների հարցերին, լսել նրանց տեսակետներն ու կարծիքները։
Նույն օրը ԱԳ նախարարը հանդիպում է ունեցել նաև Գորիսի պետական համալսարանի պրոֆեսորադասախոսական կազմի և ուսանողների հետ, որի ընթացքում քննարկվել են արտաքին և ներքին քաղաքականությանն ու պետականաշինությանն առնչվող թեմաներ։
Երկուստեք կարևորվել է Արցախի և Սյունիքի դերն ու նշանակությունը հայոց  պետականության համար և տարածաշրջանային աշխարհաքաղաքական գործընթացների մեջ։

Глава МИД Арцаха встретился в Сюнике с армянскими и зарубежными журналистами
4 августа министр иностранных дел Республики Арцах Давид Бабаян встретился в Горисе  с  группой журналистов, представителей молодежных организаций и аналитиков Армении, Диаспоры и зарубежных стран, принимавших участие в тренингах, организованных по инициативе Армянского общего благотворительного союза и организации Ronak Press.
Были затронуты вопросы, связанные с урегулированием азербайджано-карабахского конфликта, внешней политикой Арцаха, региональными процессами и внутриармянскими связями.
В теплой и  непринужденной обстановке министр ответил на вопросы присутствующих, выслушал их взгляды и мнения.
В тот же день состоялась встреча министра с профессорско-преподавательским составом и студентами Горисского государственного университета, в ходе которой обсуждались вопросы, связанные с внешней и  внутренней политикой, государственным строительством.
Участники встречи отметили важную роль и значение Арцаха и Сюника в истории армянской государственности и региональной геополитике.