Լիբանանի նոր կառավարության հայազգի նախարարը
Լիբանանում հաստատվել է նոր կառավարության կազմը՝ Բեյրութի նավահանգստում տեղի ունեցած պայթյունից հետո նախորդ վարչակազմի հեռանալուց մեկ տարի անց: Բի-Բի-Սի-ն գրում է, որ կառավարությունը գլխավորելու է Նաջիբ Միքաթին՝  երկրի ամենահարուստ մարդը, ով նախկինում երկու անգամ զբաղեցրել է այդ պաշտոնը։ Նրա նշանակումը, նոր կաբինետի նշանակման հետ մեկտեղ, ավարտում է քաղաքական կաթվածի ամիսները, փոխանցում է Panorama.am:
aljazeera.com կայքը ներկայացրել է Լիբանանի կառավարության ողջ կազմը։ 24 նախարարների շարքերում է նաև հայազգի Ջորջ Փուչիկեանը (George Bojkian): Նա կղեկավարի արդյունաբերության գերատեսչությունը։
«ՀՅԴ Լիբանան, ARF Lebanon, Tashnag» ֆեյսբուքյան էջը հայտնում է, որ Ջորջ Փուչիկեանը ծնվել է 1965 թ. մայիսի 10-ին։  Տիրապետում է հինգ լեզուների՝ հայերեն, արաբերեն, անգլերեն, ֆրանսերեն և գերմաներեն։ Ղեկավարել է տարբեր հաստատություններ։ Նրա հիմնած ընկերությունները մեջ հաջողություններ են գրանցել։ Ջորջ Փուչիկեանը Այնճարի բարեկարգման խորհուրդի նախագահն է։

Армянский министр в нового правительстве Ливана
В Ливане утвержден состав нового правительства - спустя год после отставки бывшего правительства, последовавшей за августовским взрывом в порту Бейрута. Би-Би-Си пишет, что главой кабмина стал Наджиб Микати – богатейший человек в стране, который ранее дважды занимал этот пост. Его назначение наряду с формированием нового кабинета завершает долгие месяцы политического коллапса, передает Panorama.am
Сайт aljazeera.com представил полный состав ливанского правительства. В числе 24 министров – также армянин Джорд Пучикян (George Bojkian), который возглавит министерство промышленности страны.
Страница Facebook АРФД Ливан, ARF Lebanon, Tashnag  сообщает, что Джордж Пучикян родился 10 мая 1965 года. Владеет пятью языками – армянским, арабским, английским, французским и немецким. Руководил различными учреждениями. Основанные им компании достаточно успешны. Джордж Пучикян является председателем Совета по благоустройству Айнчара.