Բրյուսելում կայացել է ՀՀ վարչապետի և Կիպրոսի նախագահի հանդիպումը
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն Արևելյան գործընկերության գագաթնաժողովի շրջանակում հանդիպում է ունեցել Կիպրոսի նախագահ Նիկոս Անաստասիադիսի հետ:
Զրուցակիցները քննարկել են Հայաստանի և Կիպրոսի միջև քաղաքական, տնտեսական և հումանիտար ոլորտներում համագործակցության հետագա զարգացմանը վերաբերող մի շարք հարցեր: Կարևորվել է երկու կառավարությունների միջև ակտիվ փոխգործակցությունը` փոխշահավետ ծրագրերի առաջ մղման նպատակով: Անդրադարձ է կատարվել Արևելյան գործընկերության գագաթնաժողովի արդյունքներին:
Նիկոլ Փաշինյանը և Նիկոս Անաստասիադիսը մտքեր են փոխանակել Հարավային Կովկասում տեղի ունեցող զարգացումների շուրջ: Ընդգծվել է մարտահրավերներին համատեղ դիմագրավելու պատրաստակամությունը և խնդիրների լուծման ուղղությամբ սերտ և արդյունավետ գործակցության անհրաժեշտությունը:

В Брюсселе состоялась встреча премьер-министра Армении и президента Кипра
На полях саммита Восточного партнерства в Брюсселе премьер-министр Никол Пашинян провел встречу с президентом Кипра Никосом Анастасиадисом․
Собеседники обсудили ряд вопросов дальнейшего развития сотрудничества между Арменией и Кипром в политической, экономической и гуманитарной сферах. Была подчеркнута важность активного сотрудничества между правительствами двух стран для продвижения взаимовыгодных проектов. Были затронуты итоги саммита Восточного партнерства.
Никол Пашинян и Никос Анастасиадис обменялись мнениями о развитии событий на Южном Кавказе. Была подчеркнута готовность к совместному противостоянию вызовам и отмечена необходимость тесного и эффективного сотрудничества в решении проблем.