Ասկերանի 50-ամյա բնակիչը մոլորվել է, հայտնվել Ադրբեջանի ԶՈՒ վերահսկողության տակ գտնվող տարածքում. Արցախի ԱԱԾ
րցախի Հանրապետության ազգային անվտանգության ծառայությունը միջոցներ է ձեռնարկում մոլորվելու արդյունքում ադրբեջանի զինված ուժերի վերահսկողության տակ հայտնված արցախցուն վերադարձնելու ուղղությամբ:
Արցախի ԱԱԾ-ից հայտնում են, որ այսօր՝ առավոտյան ժամը 07։30-ի սահմաններում ԱՀ ազգային անվտանգության ծառայությանը հաղորդվել էր Ասկերանի շրջանի Այգեստան համայնքի 1971թ. ծնված բնակիչ Արմեն Աբրիկի Վերդյանի անհայտ կորելու մասին: Ահազանգի հիման վրա ձեռնարկված միջոցառումների արդյունքում պարզվել է, որ ԱՀ հիշյալ քաղաքացին առավոտյան Ասկերանի շրջանի Նախիջևանիկ և Ուղտասար համայնքների հատվածում մոլորվելու հետևանքով հայտնվել է Ադրբեջանի Հանրապետության զինված ուժերի վերահսկողության տակ գտնվող տարածքում և վերջիններիս կողմից վերցվել արգելանքի:

Житель Арцаха заблудился и оказался на территории, контролируемой ВС Азербайджана
Служба национальной безопасности Республики Арцах принимает меры по возвращению гражданина Арцаха, который заблудился и по ошибке оказался на территории, контролируемой ВС Азербайджана.
Служба национальной безопасности Республики Арцах сообщает, что 29 декабря около 07:30 утра поступило сообщение об исчезновении Армена Абриковича Вердяна  1971 г. р., жителя общины Айгестан Аскеранского района. В результате принятых по тревоге мер, выяснилось, что упомянутый гражданин утром заблудился и по ошибке оказался на территории между общинами Нахичеваник и Ухтасар Аскеранского района, подконтрольном Вооруженным силам Азербайджанской Республики.
"Об инциденте немедленно сообщили российским миротворцам, которые выяснили и заверили в безопасности нашего гражданина. Ведутся переговоры о возвращении гражданина Республики Арцах армянской стороне", - говорится в сообщении СНБ.