Արման Թաթոյանը Ղազախստանի մարդու իրավունքների հանձնակատարի հետ քննարկել է հայ համայնքի իրավունքներին առնչվող հարցեր
ՀՀ մարդու իրավունքների պաշտպան Արման Թաթոյանը Ղազախստանում իրադարձությունների հետ կապված այսօր Ղազախստանի մարդու իրավունքների հանձնակատար Էլվիրա Ազիմովայի հետ քննարկել է հայ համայնքի իրավունքներին առնչվող հարցեր։
Արման Թաթոյանը նախորդ մի քանի օրերի ընթացքում ևս կապի մեջ է եղել, իսկ այսօր տեղի ունեցած լրացուցիչ հեռախոսային խոսակցության ժամանակ Ղազախստանի գործընկերը նշել է, որ մեր հայրենակիցների հետ կապված հարցերը շարունակում են լինել իր անմիջական ուշադրության ներքո, պատրաստակամություն է հայտնել ցուցաբերել լիարժեք աջակցություն անհրաժեշտ ցանկացած դեպքում։
Հայաստանի մարդու իրավունքների պաշտպանը հեռախոսազրույցի ժամանակ ցավակցություն է հայտնել Ղազախստանի մարդու իրավունքների հանձնակատարին երկրում տեղի ունեցող իրադարձությունների ժամանակ զոհվածների համար։

Омбудсмен Армении обсудил со своим казахстанским коллегой вопросы, связанные с армянской общиной Казахстана
Омбудсмен Армении Арман Татоян в связи с событиями в Казахстане сегодня обсудил по телефону с Уполномоченным по правам человека Казахстана Эльвирой Азимовой вопросы, касающиеся прав армянской общины. Об этом сообщает Armenia Today со ссылкой на Офис Защитника прав человека Армении.
Отмечается, что Татоян в течение предыдущих нескольких дней также был на связи с Эльвирой Азимовой, и в ходе состоявшегося сегодня телефонного разговора с омбудсменом Казахстана отметил, что вопросы, связанные с армянской общиной Казахстана, продолжают находиться под его непосредственным вниманием.
Он выразил готовность оказать полноценное содействие в любых ситуациях. Сообщается также, что Арман Татоян в ходе беседы выразил соболезнования Эльвире Азимовой в связи с погибшими во время последних событий в Казахстане.