Տոկաևը Սարգսյանին տեղեկացրել է Ղազախստանում սահմանադրական կարգը վերականգնելու ուղղությամբ ձեռնարկվող քայլերի մասին
Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանը հունվարի 11-ին հեռախոսազրույց է ունեցել Ղազախստանի նախագահ Կասիմ-Ժոմարտ Տոկաևի հետ։
Ինչպես տեղեկացնում է Հայաստանի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմը, զրույցի ընթացքում նախագահ Տոկաևը տեղեկացրել է Ղազախստանում տիրող իրավիճակի և երկրում սահմանադրական կարգը վերականգնելու ուղղությամբ ձեռնարկվող քայլերի մասին։
«Արմեն Սարգսյանը ցավակցություն է հայտնել զոհվածների ընտանիքներին ու հարազատներին, իսկ վիրավորներին մաղթել շուտափույթ ապաքինում»,- ասվում է հաղորդագրության մեջ։
Ըստ աղբյուրի՝ Հանրապետության նախագահը հույս է հայտնել, որ առաջիկայում երկրում վերջնականապես կվերականգնվեն խաղաղությունն ու կայունությունը, իսկ հետևանքների հաղթահարումը ապագայի նոր ճանապարհ կբացի Ղազախստանի և նրա ժողովրդի համար։ Արմեն Սարգսյանը նաև ընդգծել է Ղազախստանի հետ բարեկամական հարաբերությունների հետագա ամրապնդման Հայաստանի պատրաստակամությունը:

Президент Армении в разговоре с Токаевым подчеркнул готовность укреплять дружественные отношения с Казахстаном
Сегодня состоялся телефонный разговор президента Республики Армения Армена Саркисяна с президентом Республики Казахстан Касым-Жомартом Токаевым.
В ходе беседы Президент Токаев проинформировал о текущей обстановке в Казахстане и мерах, принимаемых в направлении восстановления конституционного порядка в стране.
Армен Саркисян выразил глубокие соболезнования семьям, родным и близким погибших и пожелал скорейшего выздоровления раненым.
Президент Армении выразил надежду, что в скором времени мир и стабильность окончательно восстановятся в стране, а преодоление последствий – откроет путь в новое будущее для Казахстана и его народа. Он также подчеркнул готовность Армении к дальнейшему укреплению дружественных отношений с Казахстаном.