Սերժ Սարգսյանն «Արցախյան հակամարտության խաղաղ կարգավորման բանակցային գործընթացը» թեմայով բաց բանախոսությամբ է հանդես եկել
Այսօր «Քաղաքացիական գիտակցություն» ՀԿ Քաղաքացիական կրթության դպրոցի շրջանակներում բաց բանախոսությամբ հանդես եկավ ՀՀ երրորդ նախագահ Սերժ Սարգսյանը՝ «Արցախյան հակամարտության խաղաղ կարգավորման բանակցային գործընթացը» թեմայով, հայտնում է Tert.am-ը:
Քաղաքացիական կրթության դպրոցի մասնակիցներից բացի հանդիպմանը մասնակցեցին նաև ոլորտի փորձագետներ և ԼՂ հակամարտության խաղաղ կարգավորման բանակցային գործընթացով հետաքրքրված գործիչներ:
Բանախոսության ընթացքում նախագահ Սարգսյանն անդրադարձավ իր պաշտոնավարման տարիներին Հայաստանի կողմից տարվող դիվանագիտական ջանքերին` հակամարտության խաղաղ կարգավորման և Լեռնային Ղարաբաղի կարգավիճակի ճանաչման ուղղությամբ: Մատնանշվեցին բանակցային գործընթացում արձանագրված հաջողությունները, առկա հնարավորությունները և մարտահրավերները:
Բանախոսության ավարտին երրորդ նախագահը պատասխանեց հակամարտության կարգավորման վերաբերյալ դպրոցի մասնակիցների և փորձագետների հարցերին։

В рамках Школы гражданского образования с открытой лекцией выступил третий президент РА Серж Саргсян
В рамках Школы гражданского образования, организованной НПО "Гражданское сознание", третий президент РА Серж Саргсян выступил с открытой лекцией на тему "Переговорный процесс по мирному урегулированию Арцахского конфликта".
Кроме слушателей Школы гражданского образования, в открытой встрече участвовали также изучающие эту тему эксперты и интересующиеся переговорным процессом по мирному урегулированию нагорно-карабахского конфликта деятели.
В ходе лекции президент Саргсян рассказал о дипломатических усилиях, которые предпринимались Арменией в годы его пребывания в должности в направлении мирного урегулирования конфликта и признания статуса Нагорного Карабаха.
Были указаны достигнутые в переговорном процессе успехи, существующие возможности и вызовы.
В конце лекции третий президент ответил на вопросы участников школы и экспертов, касающиеся урегулирования конфликта.