Թուրքիան Անթալիայի դիվանագիտական ֆորումին հրավիրել է նաև Հայաստանին
Թուրքիայի արտաքին գործերի նախարար Մևլութ Չավուշօղլուն հայտնել է, որ Հայաստանը նույնպես հրավիրված է 2022թ. մարտի 11-13-ը անցկացվելիք Անթալիայի դիվանագիտական ֆորումին: Այս մասին, ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը, հայտնում է թուրքական hurriyet.com.tr-ն:
«Մինչ այժմ իրենց մասնակցությունը հաստատած ԱԳ նախարարների թիվը 39 է: Մենք բոլորին հրավիրում ենք աշխարհի տարբեր ծայրերից, հյուրեր ենք հրավիրել նաև մեր տարածաշրջանից՝ Հայաստանից, Հունաստանից և նույնիսկ Կիպրոսի հունական կողմից, Եգիպտոսից և Իսրայելից: Այստեղ բոլորի ձայնը լսելի կլինի, այն դարձել է ազատ հարթակ»,-Անթալիայի դիվանագիտական ֆորումի մասին ասել է Չավուշօղլուն։

Чавушоглу сообщил, что на дипломатический форум в Анталии приглашена и Армения
Министр иностранных дел Турции Мевлют Чавушоглу сообщил, что Армения также приглашена на дипломатический форум, который пройдет в Анталии с 11 по 13 марта. Об этом, как передает "Арменпресс", сообщает турецкое издание hurriyet.com.tr
"На данный момент свое участие подтвердили 39 министров иностранных дел. Мы приглашаем всех со всего мира, мы пригласили гостей и из нашего региона - из Армении, Греции, даже с греческой стороны Кипра, из Египта, из Израиля. Голос каждого будет услышан здесь, это будет свободная платформа", - заявил Чавушоглу, говоря о дипломатическом форуме в Анталии.