Արցախում գրանցվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 19 նոր դեպք
Արցախի Հանրապետությունում հունվարի 30-ին կատարվել է 79 թեստավորում, գրանցվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 19 նոր դեպք:
Արցախի առողջապահության նախարարությունը տեղեկացնում է, որ արձանագրվել է 1 մահվան դեպք։ Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ ներկայում ստացիոնար բուժում է ստանում  23 վարակակիր: Բժիշկները 3 հիվանդի վիճակը գնահատում են ծայրահեղ ծանր, 17-ինը՝ ծանր: Թեթև ձևերը բուժում են ստանում ամբուլատոր պայմաններում։
2022 թվականի ընթացքում կորոնավիրուսի լաբորատոր հայտնաբերման նպատակով իրականացվել է 1909 քաղաքացու հետազոտություն, որից 173-ի մոտ արձանագրվել է դրական թեստի պատասխան։

В Арцахе подтверждено 19 новых случаев заражения COVID-19
В Арцахе 30 января проведено 79 тестов на коронавирус, в республике подтверждено 19 новых случаев заражения коронавирусом.
Как сообщает министерство здравоохранения Республики Арцах, в данный момент стационарное лечение проходит 23 пациента с диагнозом COVID-19. Врачи оценивают состояние 3 пациентов как крайне тяжелое, 17 – как тяжелое. Пациенты с легкой формой получают амбулаторное лечение в домашних условиях.
В 2022 году в Арцахе проведено тестирование 1909 граждан для выявления коронавирусной инфекции, у 173 – подтвержден положительный результат.