Արցախի նախագահի հրամանագրով ստեղծվել է սահմանադրական բարեփոխումների հանձնաժողով
Ելնելով իշխանության ճյուղերի լիազորությունների հավասարակշռումը կատարելագործելու, հանրային կառավարման արդյունավետությունը բարձրացնելու անհրաժեշտությունից և ղեկավարվելով Արցախի Հանրապետության Սահմանադրության 93-րդ հոդվածի 7-րդ կետով` Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանը հունվարի 31-ին ստորագրել է հրամանագիր` ԱՀ նախագահին առընթեր սահմանադրական բարեփոխումների հանձնաժողով ստեղծելու մասին:
Հրամանագրով հաստատվել է հանձնաժողովի անհատական կազմը՝ Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի կառավարության գործերի կառավարչության պետ Արայիկ Լազարյանի գլխավորությամբ:
Համաձայն հրամանագրի՝ հանձնաժողովին հանձնարարվել է եռամսյա ժամկետում նախագահին ներկայացնել Արցախի Հանրապետության սահմանադրական բարեփոխումների հայեցակարգը:

Указом президента Арцаха создана комиссия по конституционным реформам
Исходя из необходимости совершенствования баланса полномочий ветвей власти, повышения эффективности общественного управления и руководствуясь пунктом 7 статьи 93 Конституции Республики Арцах, 31 января президент Араик Арутюнян подписал указ о создании комиссии по конституционным реформам при президенте Республики Арцах.
Указом был утвержден персональный состав комиссии во главе с начальником управления по делам правительства Аппарата президента Араиком Лазаряном.
Согласно указу, комиссии поручено в трехмесячный срок представить президенту концепцию конституционных реформ.