Հանրապետությունում օդի ջերմաստիճանը կբարձրանա 4-6 աստիճանով
Երևանում փետրվարի 11-ի ցերեկը, փետրվարի 12-16-ը սպասվում է առանց տեղումների եղանակ: Մարզերի առանձին շրջաններում փետրվարի 11-ի և փետրվարի 14-ի ցերեկը սպասվում են տեղումներ և մառախուղ: Փետրվարի 12-ին, 13-ին, 15-ին և 16-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ:
ՀՀ շրջակա միջավայրի նախարարության Հիդրոօդերևութաբանության և մոնիթորինգի կենտրոնի փոխանցմամբ օդի ջերմաստիճանը 11-13-ի ցերեկն աստիճանաբար կբարձրանա 4-6 աստիճանով:
Քամին՝ հարավ-արևմտյան 2-5մ/վ: Փետրվարի 13-ին առանձին շրջաններում սպասվում է քամու ուժգնացում 18-23մ/վ:

Температура воздуха в Армении повысится на 4-6 градусов
Во второй половине дня 11-го февраля, с 12-го по 16-е февраля в Ереване осадков не ожидается. Осадки и туманы будут в некоторых районах 11 и 14 февраля во второй половине дня. 12-го, 13-го, 15-го и 16-го февраля осадков не ожидается.
Согласно сообщению Центра гидрометеорологии и мониторинга Министерства окружающей среды Армении в дневные часы с 11-го по 13-е февраля температура воздуха постепенно повысится на 4-6 градусов.
Ветер юго-западный, с порывами до 2-5 м/с. 13 февраля в отдельных районах ожидается усиление ветра до 18-23 м/с.