Պուտինն ու Ալիևը վաղը հռչակագիր կստորագրեն, որը Ռուսաստանի և Ադրբեջանի միջև հարաբերությունները կհասցնի դաշնակցային մակարդակի
Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինի բանակցությունները Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևի հետ կկայանան երեքշաբթի՝ փետրվարի 22-ին, փոխանցում է Aysor.am։
Ըստ Կրեմլի մամուլի ծառայության՝ հանդիպման ժամանակ նրանք կդիտարկեն Ռուսաստանի, Ադրբեջանի և Հայաստանի ղեկավարների միջև Լեռնային Ղարաբաղի վերաբերյալ 2020 թվականի նոյեմբերի 9-ին, հունվարի 11-ին և 2021 թվականի նոյեմբերի 26-ին ձեռք բերված պայմանավորվածությունների կատարման ընթացքը, ներառյալ Հարավային Կովկասում տնտեսական և տրանսպորտային կապերի վերականգնման միջոցառումները։
Նախատեսվում է նաև քննարկել քաղաքական, առևտրային, տնտեսական և հումանիտար ոլորտներում երկկողմ հարաբերությունների հետագա զարգացման հարցերի ողջ շրջանակը։
«Բանակցությունների ավարտին կստորագրվի դաշնակցային համագործակցության մասին հռչակագիր, որը Ռուսաստանի և Ադրբեջանի միջև հարաբերությունները կհասցնի դաշնակցային մակարդակի», - նշել են Կրեմլից։

Putin, Aliyev to Discuss Implementation Process of Trilateral Agreements Over Nagorno Karabakh
President of Russia Vladimir Putin and Azerbaijani President Ilham Aliyev will discuss the implementation process of the 2020 November 9 and 2021 January 11 trilateral agreements over Nagorno Karabakh on February 22 in Moscow, the Kremlin press service said.
The two leaders will also discuss the unblocking of economic and transportation communications in the South Caucasus, as well as issues relating to the further development of bilateral relations in political, commercial and humanitarian areas.
According to the statement of the Kremlin press service, a declaration on allied partnership will be signed as a result of talksArmenpress reports.