ՀՀ ֆինանսների նախարարը հանդիպել է ՎԶԵԲ-ի պատվիրակության հետ
ՀՀ ֆինանսների նախարար Տիգրան Խաչատրյանն այսօր՝ մարտի 17-ին, հանդիպել է Վերակառուցման և զարգացման եվրոպական բանկի (ՎԶԵԲ) երևանյան գրասենյակի ղեկավար Դիմիտրի Գվինդաձեի գլխավորած պատվիրակության հետ:
Նախարարության հաղորդագրության համաձայն, Գվինդաձեն նախարարին է ներկայացրել  ՎԶԵԲ ավագ բանկիր Գեորգի Ախալկացիին, ով այս տարվա մայիսից կստանձնի ՎԶԵԲ երևանյան գրասենյակի նոր ղեկավարի պաշտոնը:
Պարոն Գվինդաձեն իր հերթին շնորհակալություն է հայտնել Տիգրան Խաչատրյանին ՀՀ ֆինանսների նախարարության հետ ունեցած արդյունավետ համագործակցության, իրականացրած  ու հաջողած բազմաթիվ ծրագրերի համար:
Հանդիպման ընթացքում զրուցակիցներն անդրադարձել են նաև կանաչ տնտեսությանը, ջրային ենթակառուցվածքներին, քաղաքային միջավայրի զարգացմանն ու տրանսպորտային ցանցի բարելավմանն առնչվող թեմաներին:

Armenia Finance Minister Met with the Delegation of EBRD
The Minister of Finance of Armenia, Tigran Khachatryan, on Thursday met with the delegation led by Dimitri Gvindadze, the outgoing Head of the European Bank for Reconstruction and Development (EBRD) Yerevan Resident Office.
Gvindadze introduced EBRD senior banker George Akhalkatsi, who will take over the post of new head of the EBRD Yerevan Resident Office in May, the Ministry of Finance informs.
Gvindadze, in turn, thanked Khachatryan for the effective cooperation with the Ministry of Finance of Armenia.
Subsequently, the interlocutors discussed the green economy, water infrastructure, the development of the urban environment, and the improvement of the transport network in Armenia.