Փառուխ գյուղն այժմ գտնվում է Արցախում տեղակայված ռուս խաղաղապահ զորակազմի վերահսկողության գոտում. Արցախի տեղեկատվական շտաբ
«Մարտի 27-ի երեկոյան և 28-ին՝ ժամը 12։00 դրությամբ օպերատիվ-մարտավարական իրադրությունը շփման գծի ամբողջ երկայնքով, այդ թվում` նաև շփման գծի արևելյան հատվածում, հարաբերական կայուն է, հրադադարի էական խախտումներ չեն արձանագրվել:
Ասկերանի շրջանի Փառուխ գյուղն այժմ գտնվում է Արցախում տեղակայված ռուս խաղաղապահ զորակազմի վերահսկողության գոտում։
Շնորհիվ Արցախի զինված ուժերի խիզախ  ջանքերի՝ հայկական կողմին հաջողվել է կասեցնել ադրբեջանական զինված ուժերի ստորաբաժանումների առաջխաղացումը և պահպանել Քարագլուխ լեռան հիմնական մասի հանդեպ տիրապետումը։
Ադրբեջանական զորքերը շարունակում են մնալ Քարագլխի մի հատվածում ամրացված դիրքերում։
Աշխատանքները ռուս խաղաղապահ զորակազմի հրամատարության հետ ադրբեջանական կողմի՝ ելման դիրքեր վերադառնալու շուրջ շարունակվում են:

Село Парух в данный момент находится в зоне контроля дислоцированного в Арцахе российского миротворческого контингента
Вечером 27 марта и 28 марта по состоянию на 12:00 оперативно-тактическая обстановка на всей линии соприкосновения, в том числе на восточном участке границы, относительно стабильная, существенных нарушений режима прекращения огня не зафиксировано.
Как сообщает Информационный штаб Республики Арцах, cело Парух Аскеранского района в данный момент находится в зоне контроля дислоцированного в Арцахе российского миротворческого контингента.
Благодаря героическим усилиям вооруженных сил Арцаха армянской стороне удалось предотвратить продвижение подразделений азербайджанских ВС и удержать контроль над основной частью горы Караглух.
Азербайджанские войска продолжают оставаться на позициях, закрепленных на одном из участков Караглуха.
Работа с командованием российского миротворческого контингента по возвращению азербайджанской стороны на исходные позиции продолжается.