Իշխանափոխությունը մեր հիմնական նպատակին հասնելու միջանկյալ միջոցն է․ Արթուր Վանեցյան
Ազատության  հրապարակից մեկնարկեց ԱԺ «Պատիվ ունեմ» խմբակցության ղեկավար, «Հայրենիք» կուսակցության նախագահ Արթուր Վանեցյանի գլխավորած բողոքի երթը, փոխանցում է Aysor.am-ը:
Երթից առաջ Արթուր Վանեցյանն ընդգծեց՝ շարժումը օրեցօր թափ է առնում ոչ միայն Երևանում, այլև Հայաստանի գրեթե բոլոր մարզերում ու գյուղերում։
«Մարդիկ ասում են, որ համաձայն չեն կորցնել իրենց արժանապատվությունը, համաձայն չեն, որ իրենց հայրենիքը մաս-մաս հանձնվի թշնամուն»,- ասաց նա։
Արթուր Վանեցյանը նշեց նաև, որ իշխանափոխությունը պայքարի դուրս եկածների հիմնական նպատակին հասնելու միջանկյալ միջոցն է։
«Այո՛, առաջին հերթին մենք պետք է հասնենք իշխանափոխության, որ հետո կարողանանք ունենալ մեր բոլորիս երազանքը՝ հզոր երկիր, մեծ հայրենիք, Հայաստան և Արցախ, և այդ երկու հողում ապրող արժանապատիվ հայ մարդ»,- ասաց ընդդիմադիր գործիչը։
Արթուր Վանեցյանը շեշտեց՝  հայի արժանապատվությունը ոչ ոք չի կարող տրորել․ այդ արժանապատվությունը եղել է, կա  և մնալու է։
«Հայաստան, ոտքի՛, Արցախ, ոտքի՛, հայ ազգ, ոտքի՛» կարգախոսների ներքո երթը Ազատության հրապարակից մեկնարկեց դեպի մայրաքաղաքի կենտրոնական փողոցներ։

Мы должны добиться смены власти, чтобы построить сильную страну, большую Родину: Артур Ванецян
С площади Свободы стартовало возглавляемое председателем партии ''Родина'', руководителем фракции ''Честь имею'' Артуром Ванецяном шествие, передает Aysor.am.
До начала шествия Артур Ванецян подчеркнул, что движение с каждым днем набирает оборот не только в Ереване, но и практически во всех областях Армении.
''Люди говорят, что не согласны с тем, что их лишают достоинства. Не согласны с тем, чтобы их родину сдавали врагу по частям'', - сказал он.
Артур Ванецян отметил также, что смена власти – это промежуточное средство для достижения основной цели вышедших на борьбу.
''Да, в первую очередь мы должны добиться смены власти, чтобы потом достичь нашей мечты – сильной страны, большой Родины – Армении и Арцаха, и достойно живущего на этих землях армянина'', - сказал оппозиционный деятель.
Он отметил, что никто не может попирать достоинство армянина: это достоинство было, есть и будет.
Шествие проходит по центральным улицам столицы с лозунгами ''Армения проснись!'', ''Арцах проснись!'', ''Армянский народ поднимись на борьбу!''.