ՀՖՖ-ն Արցախի բոլոր դպրոցներին և մարզադպրոցներին գնդակներ է նվիրել
Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիան, Արցախի Հանրապետության ԿԳՄՍ նախարարության հետ համագործակցությամբ, Արցախի բոլոր 117 դպրոցներին և մարզադպրոցներին նվիրել է շուրջ 850 գնդակ։
ՀՖՖ ներկայացուցիչներն այցելել են Արցախ, որտեղ հանդիպումներ են ունեցել Արցախի ԿԳՄՍ նախարար Անահիտ Հակոբյանի հետ, այցելել են Ստեփանակերտի՝ Ստեփան Շահումյանի անվան մարզադաշտ, հանդիպել հանրակրթական դպրոցների ներկայացուցիչներին և նվիրել գնդակներ:
Նախաձեռնությունն իրականացվել է Արցախում «Երկարօրյա դպրոց» ծրագրի շրջանակում՝ «Թիմային խաղ, թիմային աշխատանք» նշանաբանի ներքո։ Այն նպատակ ունի համալրել երկարօրյա ուսուցման սպորտային բաղադրիչը և նպաստել պատանեկան ֆուտբոլի զարգացմանը Արցախի բոլոր համայնքներում։

ФФА подарила мячи всем школам и спортивным школам Арцаха
Федерация футбола Армении в сотрудничестве с Министерством образования и науки Республики Арцах подарила всем 117 школам и спортивным школам Арцаха около 850 мячей.
Представители ФФА посетили Арцах, где встретились с министром образования и науки Арцаха Анаит Акопян, посетили стадион имени Степана Шаумяна в Степанакерте, встретились с представителями общеобразовательных школ и подарили мячи.
Инициатива была реализована в Арцахе в рамках программы "Продленная школа" под девизом "Командная игра, командная работа". Она призвана дополнить спортивную составляющую продленного обучения, способствовать развитию детско-юношеского футбола во всех общинах Арцаха.