Կարկառ գետում հայտնաբերվել է Օլգա Սանիկովայի դին
Արցախի Հանրապետության ՆԳ նախարարության ոստիկանության քրեական հետախուզության վարչության, Ասկերանի շրջանային բաժնի, ԱԻ պետական ծառայության արագ արձագանքման հատուկ ստորաբաժանման օպերատիվ խմբերի և ԱԱԾ ծառայողների հետ համատեղ ձեռնարկված համապատասխան որոնողական աշխատանքների արդյունքում, այսօր` ժամը 12։30-ին Ստեփանակերտ քաղաքի Կարկառ գետում հայտնաբերվել է Օլգա Սաննիկովայի դին։
Նշանակվել է դատբժշկական փորձաքննություն։
Ստուգմամբ զբաղվում է ոստիկանության Ստեփանակերտ քաղաքի վարչությունը։
Նշենք, որ Օ.Սանիկովան Կարկառ գետում անհետացել էր մայիսի 9-ին։ Հերթապահ մասում հաղորդումը ստացվել է մայիսի 10-ին, որից հետո սկսվել էին որոնողափրկարարական աշխատանքները։

Спасатели вытащили тело Ольги Санниковой из реки Каркар
В результате поисковых работ, предпринятых сотрудниками Государственной службы по чрезвычайным ситуациям Министерства внутренних дел Республики Арцах, полиции и СНБ Республики Арцах, 14 мая в 12:30 часов  в реке Каркар в Степанакерте обнаружено тело Ольги Санниковой.
Как передает "Арменпресс", оперативная группа быстрого реагирования спецподразделения быстрого реагирования МЧС сразу же отправилась в указанное место и предприняла необходимые меры для извлечения и транспортировки тела из реки. После завершения работ спасатели вернулись на постоянное место дислокации.
Гражданка РФ Ольга Санникова пропала в районе реки Каркар 9 мая. В дежурную часть сообщение поступило 10 мая, после чего начались поисково-спасательные работы.