Արցախի դրոշով երիտասարդ ներխուժեց ԵԱ-ի բացման արարողության բեմ, անվտանգության աշխատակիցները հեռացրին
Երևանի Կարեն Դեմիրճյանի անվան մարզահամերգային համալիրում մեկնարկած բռնցքամարտի տղամարդկանց Եվրոպայի առաջնության բացման արարողության ընթացքում Հայաստանի վարչապետի խորհրդական Արային Հարությունյանի ողջույնի խոսքի ժամանակ երկու երիտասարդ ներխուժեցին բեմ և պարզեցին Հայաստանի ու Արցախի դրոշները։ Անվտանգության աշխատակիցներն անմիջապես հեռացրին ակտիվիստներին, փոխանցում է NEWS.am։
Արդեն տեղի է ունեցել 39 մասնակից երկրների պատվիրակությունների շքերթը։ Հայաստանի դրոշակակիրը Նարեկ Մանասյանն էր։
Մայիսի 22-30-ը Եվրոպայի 39 երկրի 219 բռնցքամարտիկ 13 քաշային կարգերում կպայքարի Եվրոպայի չեմպիոնի տիտղոսի համար: Հայաստանը ներկայացուցիչ ունի բոլոր քաշային կարգերում: Կարեն Աղամալյանի գլխավորությամբ Եվրոպայի առաջնությանը կմասնակցեն՝ Բարեղամ Հարությունյան (48 կգ), Արթուր Հովհաննիսյանը (51 կգ), Ջանիկ Սահակյան (54 կգ), Արթուր Բազեյան (57 կգ), Կարեն Տոնականյան (60 կգ), Հովհաննես Բաչկով (63,5 կգ), Գուրգեն Մադոյան (67 կգ), Նարեկ Զախարյան (71 կգ), Վախթանգ Հարությունյան (75 կգ), Համբարձում Հակոբյան (80 կգ), Ռաֆայել Հովհաննիսյան (86 կգ),  Նարեկ Մանասյան (92 կգ) և Դավիթ Չալոյան (+92 կգ):

На церемонии открытия Чемпионата Европы по боксу на сцену с флагом Арцаха поднялись члены "Голоса молодежи", передает News.am.
Они вышли на сцену во время выступления руководителя аппарата правительства Араика Арутюняна. Сотрудники службы безопасности вывели их из зала.
Чемпионат Европы пройдет с 21-го по 30-е мая.
В первенстве примут участие 219 боксеров из 39-и стран. Армению на чемпионате Европы представят Барегам Арутюнян (48 кг), Артур Оганесян (51 кг), Джаник Саакян (54 кг), Артур Базеян (57 кг), Карен Тонаканян (60 кг), Оганес Бачков (63,5 кг), Гурген Мадоян (67 кг), Нарек Захарян (71 кг), Вахтанг Арутюнян (75 кг), Амбарцум Акопян (80 кг), Рафаэль Оганесян (86 кг), Нарек Манасян (92 кг) и Давид Чалоян (92+ кг).
- SADA Cup: сборная Армении одержала вторую победу Команда Армении под руководством Рекса Каламяна одержала волевую победу над сборной Ирана со счетом 77:73.
- SADA Cup։ победный старт сборной Армении Следующим соперником Армении станет сборная Ирана.
- Национальная сборная Армении занимает 92-е место в рейтинге ФИФА Первое место в рейтинге остается за сборной Бразилии.
- Генрих Мхитарян подписал двухлетний контракт с "Интером" В минувшем сезоне в 44 матчах во всех турнирах Мхитарян забил пять голов и отдал девять результативных передач....
- Президент ФИФА Джанни Инфантино направил благодарственное письмо президенту ФФА Армену Меликбекяну Уважаемый президент, хочу заверить Вас, что этот визит укрепил нашу решимость работать вместе для процветания...