Բելգիայի իշխանությունները որոշել են 21-օրյա կարանտին մտցնել կապիկների ջրծաղիկով վարակվածների համար: Այս մասին ՏԱՍՍ-ի փոխանցմամբ՝ կիրակի օրը հայտնել է La Libre Belgique տեղական թերթը։
Հրատարակության համաձայն՝ այս որոշումն ընդունվել է բելգիական ռիսկերի գնահատման խմբի նիստից հետո, երբ երկրում հայտնաբերվել է կապիկի երեք դեպք։
Վերջերս կապիկների ջրծաղիկով վարակվածներ հայտնաբերվել են, մասնավորապես, Ավստրալիայում, Բելգիայում, Մեծ Բրիտանիայում, Գերմանիայում, Իսպանիայում, Իտալիայում, Կանադայում, Պորտուգալիայում, ԱՄՆ-ում, Ֆրանսիայում, Շվեյցարիայում և Շվեդիայում։

Belgian authorities have made the decision to introduce a 21-day quarantine for people with monkeypox, La Libre Belgique newspaper said on Sunday, TASS reports.
According to the paper, the decision was made after three monkeypox cases had been identified in the country.
Monkeypox has been spreading in Western Europe and on other continents since April. Over the recent time, it has been identified, in particular, in Australia, Belgium, the UK, Germany, Spain, Italy, Canada, Portugal, the US, France, Sweden and Switzerland.