Երկու երկրների միջև ձեռք բերված պայմանավորվածությունների իրականացման շրջանակներում և համապատասխան հանձնարարականների հիման վրա 2022 թվականի մայիսի 24-ին Հայաստանի և Ադրբեջանի միջպետական սահմանին տեղի է ունեցել Հայաստանի Հանրապետության փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանի և Ադրբեջանի Հանրապետության փոխվարչապետ Շահին Մուստաֆաևի առաջին հանդիպումը` Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև սահմանազատման և սահմանային անվտանգության հարցերով հանձնաժողովների համատեղ աշխատանքի ձևաչափով։
Կողմերը վերահաստատել են իրենց պատրաստակամությունը` հանձնաժողովների շրջանակներում աշխատանքներ տանելու սահմանազատման և այլ համապատասխան հարցերի, այդ թվում՝ սահմանային անվտանգության ապահովման հարցերի շուրջ։
Քննարկվել են հանձնաժողովների համատեղ գործունեության կազմակերպչական և ընթացակարգային հարցեր։
Միջպետական սահմանին հանդիպումների հետ մեկտեղ՝ կողմերը համաձայնության են եկել hանձնաժողովների հետագա հանդիպումների անցկացման համար տարբեր հարթակներ օգտագործելու նպատակահարմարության շուրջ։ Մասնավորապես՝ պայմանավորվածություն է ձեռք բերվել երկրորդ հանդիպումն անցկացնել Մոսկվայում, երրորդը՝ Բրյուսելում։

On May 24, 2022, within the framework of the implementation of the agreements reached between the two countries and in accordance with the relevant orders, the first meeting between the Deputy Prime Minister of the Republic of Armenia Mher Grigoryan and the Deputy Prime Minister of the Republic of Azerbaijan Shahin Mustafayev was held in the state border between Armenia and Azerbaijan, within the format of the joint work of the commissions on delimitation and border security between Armenia and Azerbaijan.
The sides reiterated their readiness to work on delimitation and other relevant issues, including border security issues within the commissions.
Organizational and procedural issues of the commission’s joint activities were discussed.
Along with the meetings at the interstate border, the sides agreed on the expediency of different platforms for further meetings of the commissions.