ՀԱՊԿ գլխավոր քարտուղար շնորհավորել է Նիկոլ Փաշինյանին
ՀԱՊԿ գլխավոր քարտուղար Ստանիսլավ Զասը ՀՀ վարչապետի ծննդյան առթիվ շնորհավորական ուղերձ է հղել: Ուղերձում, մասնավորապես, նշված է.
Ընդունեք ամենաանկեղծ և ջերմ շնորհավորանքները Ձեր ծննդյան օրվա կապակցությամբ:
ՀԱՊԿ անդամ պետություններում բարձր են գնահատում Հայաստանի Հանրապետության և Ձեր անձնական ներդրումը մեր պետությունների միջև դաշնակցային հարաբերությունների ամրապնդման, միջազգային և տարածաշրջանային հարթակներում համատեղ ջանքերի համակարգման, մեր կազմակերպության ազդեցության և հեղինակության բարձրացման գործում։
Այս հիշարժան օրը մաղթում եմ Ձեզ, հարգելի Նիկոլ Վովայի, քաջառողջություն, բարեկեցություն, նոր հաջողություններ և ձեռքբերումներ ի բարօրություն հայ ժողովրդի»։

Stanislav Zas Congratulates Pashinyan
Secretary General of the Collective Security Treaty Organization (CSTO) Stanislav Zas sent a congratulatory letter to Prime Minister of Armenia Nikol Pashinyan on birthday, the PM's Office said.
Accept my sincere and warm congratulations on your birthday.
The CSTO member states highly value Armenia’s and your personal contribution to the strengthening of the allied relations between our states, the coordination of the joint efforts in international and regional platforms, and the increase of the influence and reputation of our organization.
On this memorable day I wish you good health, welfare, new achievements and success for the welfare of the Armenian people".