Ռուսաստանի ԱԳՆ ղեկավար Սերգեյ Լավրովը հունիսի 8-ին կմեկնի Անկարա։
Այդ մասին լրագրողների հետ ճեպազրույցում հայտնել է ՌԴ ԱԳՆ-ի պաշտոնական ներկայացուցիչ Մարիա Զախարովան, փոխանցում է 1lurer.am։
Զախարովան նշել է, որ Ս․ Լավրովը հանդիպելու է թուրք գործընկեր Մևլութ Չավուշօղլուի հետ։ Հանդիպմանը քննարկվելու են երկկողմ հարաբերություններին և Ռուսաստանի դեմ Արևմուտքի պատժամիջոցների համատեքստում տնտեսական համագործակցությանն առնչվող հարցեր, ինչպես նաև մտքեր են փոխանակվելու տարածաշրջանային և միջազգային օրակարգում եղած հարցերի շուրջ։
«Առաջին հերթին կքննարկվի իրավիճակն Ուկրաինայում, ինչպես նաև սիրիական, լիբիական և ղարաբաղյան կարգավորման հարցը, Բալկանների, Կենտրոնական Ասիայի և Աֆղանստանի իրավիճակը»,- նշել է Զախարովան։

Лавров и Чавушоглу обсудят ситуацию в Карабахе
Как передает 1lurer.am, об этом на брифинге с журналистами заявила официальный представитель МИД России Мария Захарова.
Захарова отметила, что Сергей Лавров встретится со своим турецким коллегой Мевлютом Чавушоглу. На встрече будут обсуждены вопросы двусторонних отношений, экономического сотрудничества в условиях западных санкций против России, а также мнения по вопросам региональной и международной повестки дня.
"В первую очередь будет обсуждаться ситуация на Украине, а также урегулирование в Сирии, Ливии, Карабахе, на Балканах, в Центральной Азии и Афганистане", - отметила Захарова.