Ռուսաստանը ողջունում է հայ-թուրքական հարաբերությունների կարգավորման գործընթացը․ Լավրով
Ռուսաստանը ողջունում է հայ-թուրքական հարաբերությունների կարգավորման գործընթացը։ NEWS.am-ի հաղորդմամբ, այս մասին հունիսի 9-ին լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ հայտարարել է աշխատանքային այցով Հայաստանում գտնվող ՌԴ ԱԳ նախարար Սերգեյ Լավրովը։
«Դա նաև պետք է նպաստի տարածաշրջանում իրավիճակի ընդհանուր բարելավմանը։ Նույնպիսին է մեր ընդհանուր կարծիքը հարավկովկասյան երեք երկրների և նրանց երեք հարևանների մասնակցությամբ «3+3» տարածաշրջանային հարթակի ռիթմիկ աշխատանքի ապահովման անհրաժեշտության մասին։ Սա կարևոր լրացուցիչ ալիք է տարածաշրջանի երկրների և նրանց հարևանների միջև երկխոսության հաստատման և բազմակողմ համագործակցության զարգացման համար»,- ասել է ՌԴ ԱԳ նախարարը։

Россия приветствует процесс нормализации армяно-турецких отношений: Лавров
Россия приветствует процесс нормализации армяно-турецких отношений. Как передает NEWS.am, об этом заявил находящийся с рабочим визитом в Армении глава МИД РФ Сергей Лавров 9 июня на пресс-конференции.
''Это также должно способствовать общему оздоровлению обстановки в регионе. В этом же русле наше общее мнение о необходимости обеспечить ритмичную работ региональной платформы 3+3 с участием трех южно-кавказских стран и трех их соседей. Это важный дополнительный канал для налаживания диалога и развития многопланового сотрудничества между странами региона и их соседями'', - заявил российский министр.
- Память о великом прошлом обязывает укреплять унаследованные нами узы дружбы: Пашинян поздравил Путина С чувством безмерной благодарности сегодня мы вспоминаем всех тех, кто внёс решающий вклад в достижение мира,...