Վրաստանը ողջունում է Եվրամիության աջակցությունն Ադրբեջանի և Հայաստանի միջև խաղաղության հաստատման հարցում։ Այս մասին հայտարարել է Վրաստանի նախագահ Սալոմե Զուրաբիշվիլին՝ ելույթ ունենալով Բաքվի IX գլոբալ ֆորումի ժամանակ:
Նրա խոսքով՝ Եվրամիությունն անհրաժեշտ փորձ ունի այս հարցում։
«Հարավային Կովկասը կարող է էլ ավելի կարևոր տարածաշրջան դառնալ, եթե այստեղ երկարաժամկետ խաղաղություն հաստատվի»,- ասել է Վրաստանի նախագահը։
Վրաստանի ղեկավարը նաև ընդգծել է Հարավային Կովկասի երկրների միջև հարաբերությունների զարգացման կարևորությունը։
«Ուկրաինայում պատերազմը ևս մեկ անգամ ցույց տվեց, թե որքան կարևոր է բոլոր երկրների համար միասին աշխատել և աջակցել միմյանց»,- հավելել է Զուրաբիշվիլին։

Грузия приветствует содействие ЕС в установлении мира между Азербайджаном и Арменией
Грузия приветствует содействие Евросоюза в установлении мира между Азербайджаном и Арменией, заявила президент Грузии Саломе Зурабишвили на открытии IX Глобального бакинского форума.
Как сообщает Sputnik Грузия, по словам главы государства, ЕС обладает необходим опытом в этом вопросе.
"Южный Кавказ может стать еще более важным регионом, если тут установится долгосрочный мир", - сказала Зурабишвили.
Зурабишвили также подчеркнула важность развития отношений между странами Южного Кавказа.
Участниками бакинского форума на тему "Вызовы глобальному миропорядку", который продлится до 18 июня, станут около 400 представителей из 53 стран, в том числе главы государств и правительств, бывшие главы государств и правительств, молодые лидеры.