Ռուսաստանն ու Ադրբեջանը ուրբաթ ստորագրել են անվտանգության ոլորտում փոխգործակցության մասին համաձայնագիր։ Այս մասին հայտարարել է ՌԴ ԱԳ նախարար Սերգեյ Լավրովը ։
«Այս փաստաթուղթը վերաբերում է կիբերտարածության անվտանգությանը», - ասել Է Լավրովը Բաքվում Ադրբեջանի ԱԳ նախարար Ջեյհուն Բայրամովի հետ բանակցությունների արդյունքներով կայացած ճեպազրույցի ժամանակ:
Ադրբեջանի ԱԳՆ ղեկավարն իր հերթին հավելել է, որ համագործակցության 30 տարվա ընթացքում կողմերի միջև ստորագրվել է շուրջ 250 փաստաթուղթ և համաձայնագիր: Բայրամովն ու Լավրովն ընդգծել են, որ բանակցություններում քննարկվել են տնտեսական փոխգործակցության, Կասպից ծովի, հյուսիս-հարավ տրանսպորտային միջանցքի զարգացման, Ադրբեջանի և Ռուսաստանի մեդիա կառույցների միջև համագործակցության հարցեր:

Россия и Азербайджан в пятницу подписали соглашение о взаимодействии в области безопасности. Об этом заявил глава МИД РФ Сергей Лавров.
''Этот документ касается безопасности в киберпространстве'', - сказал Лавров в пятницу в Баку на брифинге по итогам переговоров с главой МИД Азербайджана Джейхуном Байрамовым.
Глава МИД Азербайджана, в свою очередь, добавил, что за 30-летий период сотрудничества между сторонами подписано около 250 документов и соглашений.
Байрамов и Лавров подчеркнули, что на переговорах обсудили темы экономического взаимодействия, вопросы Каспия, развития транспортного коридора Север-Юг, сотрудничество между медиа-структурами Азербайджана и РФ.