Ռուսաստանն ու Ադրբեջանը ուրբաթ ստորագրել են անվտանգության ոլորտում փոխգործակցության մասին համաձայնագիր։ Այս մասին հայտարարել է ՌԴ ԱԳ նախարար Սերգեյ Լավրովը ։
«Այս փաստաթուղթը վերաբերում է կիբերտարածության անվտանգությանը», - ասել Է Լավրովը Բաքվում Ադրբեջանի ԱԳ նախարար Ջեյհուն Բայրամովի հետ բանակցությունների արդյունքներով կայացած ճեպազրույցի ժամանակ:
Ադրբեջանի ԱԳՆ ղեկավարն իր հերթին հավելել է, որ համագործակցության 30 տարվա ընթացքում կողմերի միջև ստորագրվել է շուրջ 250 փաստաթուղթ և համաձայնագիր: Բայրամովն ու Լավրովն ընդգծել են, որ բանակցություններում քննարկվել են տնտեսական փոխգործակցության, Կասպից ծովի, հյուսիս-հարավ տրանսպորտային միջանցքի զարգացման, Ադրբեջանի և Ռուսաստանի մեդիա կառույցների միջև համագործակցության հարցեր:

Azerbaijan and Russia signed a cybersecurity cooperation agreement on Friday, Russian Foreign Minister Sergei Lavrov said at a press briefing in Baku, following negotiations with his Azerbaijani counterpart Jeyhun Bayramov, interfax reports.
"This document applies to cybersecurity," Lavrov said.
For his part, Bayramov noted that about 250 documents and agreements had been signed over 30 years of cooperation between Azerbaijan and Russia.
The ministers said they discussed economic cooperation, Caspian Sea affairs, the development of the North-South transport corridor, and interaction between Azerbaijani and Russian media entities.