Ամերիկացի գործարար, Tesla էլեկտրական մեքենաներ արտադրող ընկերության ղեկավար Իլոն Մասկը հայտնել է, որ հանդիպել է Հռոմի պապ Ֆրանցիսկոսի հետ։ Այս մասին հաղորդում է ՌԻԱ Նովոստին:
«Ինձ համար մեծ պատիվ էր երեկ հանդիպել Հռոմի պապ Ֆրանցիսկոսի հետ», - գրել է Մասկը Twitter-ում՝ հրապարակելով  լուսանկարը:
Իտալական Repubblica թերթը հայտնում է, որ դա մասնավոր այց է եղել: Զրույցը տեւել է 40 րոպե, որի ընթացքում Մասկն ու Հռոմի պապը քննարկել են բնապահպանական խնդիրներն ու մարդկության ապագան։ Հռոմի պապի հետ հանդիպման էին եկել նաև մասկի չորս երեխաները։

Американский предприниматель, глава производителя электромобилей Tesla Илон Маск сообщил, что встретился с папой Римским Франциском, передает РИА Новости.
"Для меня было большой честью встретиться вчера с папой Франциском", - написал Маск в Twitter, опубликовав фотографию, на которой он стоит рядом с понтификом.
Итальянская газета Repubblica сообщает, что это был частный визит, встреча не анонсировалась в официальном бюллетене. Беседа состоялась в Доме святой Марфы в Ватикане, где находятся личные апартаменты понтифика, и длилась 40 минут, в ходе нее Маск и папа Римский обсудили проблемы окружающей среды и будущее человечества. Помимо самого Маска, с папой Римским встретились четверо его детей.