«Գազպրոմ»-ը Ուկրաինայի տարածքով տարանցիկ գազ է մատակարարում Եվրոպային՝ 42,15 մլն խմ ծավալով օրական «Սուջա» գազաչափ կայանի միջոցով։ «Սոխրանիվկա» կայանով գազի տարանցման հայտը մերժվել է ուկրաինական կողմից, լրագրողներին հայտնել է «Գազպրոմի» մամուլի քարտուղար Սերգեյ Կուպրիյանովը, հաղորդում է ՏԱՍՍ-ը:
«Գազպրոմը» ռուսական գազ է մատակարարում Ուկրաինայի տարածքով՝ ուկրաինական կողմի հաստատած չափով Սուջա» գազաչափ կայանի միջոցով ՝ 42,15 մլն խմ հուլիսի 2-ին։ «Սոխրանիվկա» կայանով մատակարարելու հայտը մերժվել է»,- ասել է նա:

Фото: Виталий Невар / ТАСС
"Газпром" подает газ для Европы транзитом через Украину в объеме 42,15 млн куб. м в сутки через газоизмерительную станцию (ГИС) "Суджа". Заявка на прокачку через "Сохрановку" была отклонена украинской стороной, сообщил журналистам официальный представитель "Газпрома" Сергей Куприянов, передает ТАСС
"Газпром" осуществляет подачу российского газа для транзита через территорию Украины в объеме, подтвержденном украинской стороной через ГИС "Суджа", - 42,15 млн куб. м на 2 июля. Заявка на ГИС "Сохрановка" отклонена", - сказал он. Накануне объем прокачки составлял 42,1 млн куб. м.