Վարչապետը շնորհավորական ուղերձ է հղել Վրաստանի վարչապետին
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Վրաստանի վարչապետ Իրակլի Ղարիբաշվիլիին՝ Հայաստանի և Վրաստանի միջև դիվանագիտական հարաբերությունների հաստատման 30-ամյակի կապակցությամբ:
«Հարգելի պարոն Ղարիբաշվիլի, սիրելի Իրակլի,
Սրտանց շնորհավորում եմ Հայաստանի Հանրապետության և Վրաստանի միջև դիվանագիտական հարաբերությունների հաստատման 30-ամյակի առթիվ։
Իրավամբ կարող եմ նշել, որ 30 տարին հայ և վրացի ժողովուրդների դարավոր տարեգրության մեջ ընդամենը մի ակնթարթ է, սակայն անկախությունը վերականգնած մեր երկու երկրների նորօրյա պատմության մեջ այն բնորոշվում է որպես բարիդրացիական միջպետական հարաբերությունների հաստատման ու կայացման կարևորագույն ժամանակաշրջան, որը հարուստ է նշանակալի ձեռքբերումներով և հաջողություններով:
Մեր պատմամշակութային հարուստ ժառանգության և նույնական արժեհամակարգի վրա խարսխված երկու եղբայրական ժողովուրդների ավանդական բարեկամական հարաբերությունները հետևողական աշխատանքի ու սերտ համագործակցության շնորհիվ շարունակում են ավելի ամրանալ՝ դրանով իսկ նախադրյալներ ստեղծելով հետագա համագործակցության և պետականաշինության համար:
Հայաստանը մշտապես մեծ կարևորություն է տվել հարևան և բարեկամ Վրաստանի հետ հարաբերությունների շարունակական զարգացմանն ու ամրապնդմանը, իսկ երկու երկրների միջև բարձր մակարդակի հանդիպումների ինտենսիվությունը վկայում է առկա փոխշահավետ համագործակցությունը բոլոր ուղղություններով առավել ընդլայնելու մեր հաստատուն հանձնառության մասին:
Վստահ եմ, որ հայ-վրացական հարաբերությունները զարգացնելու փոխադարձ ձգտումը և պաշտոնական մակարդակում վստահելի երկխոսությունն այսուհետ ևս կկանխորոշեն մեր ընդհանուր ջանքերը՝ ի շահ երկու ժողովուրդների:

Prime Minister Nikol Pashinyan sent a congratulatory message to Georgian Prime Minister Irakli Garibashvili on the occasion of the 30th anniversary of the establishment of diplomatic relations between Armenia and Georgia. The message reads as follows,
“Honorable Mr. Garibashvili, dear Irakli,
I heartily congratulate you on the 30th anniversary of the establishment of diplomatic relations between the Republic of Armenia and Georgia.
I can rightfully note that 30 years is just a moment in the centuries-old annals of the Armenian and Georgian peoples, but in the recent history of our two countries that have regained their independence, it is defined as the most important period of establishing and developing neighborly interstate relations, which is rich in significant achievements and successes.
The traditional friendly relations of the two fraternal peoples, anchored on our rich historical and cultural heritage and identical value system, continue to strengthen thanks to consistent work and close cooperation, creating prerequisites for further cooperation and state building.
Armenia has always attached great importance to the continuous development and strengthening of relations with neighboring and friendly Georgia, and the intensity of high-level meetings between the two countries proves our firm commitment to further expand the existing mutually beneficial cooperation in all directions.
I am confident that mutual aspiration to develop Armenian-Georgian relations and reliable dialogue at the official level will predetermine our common efforts for the benefit of both peoples.