Իսրայելը չի ​​համարձակվի հարձակվել Իրանի վրա. Իրանի ԱԳՆ
Իսրայելը չի ​​համարձակվի հարձակվել Իրանի վրա, հայտարարել է Իրանի ԱԳՆ-ի ներկայացուցիչը, փոխանցում է Tasnim-ը։
«Սիոնիստական ​​ռեժիմի վերջին սպառնալիքները պարզապես հոգեբանական պատերազմ են, եւ այդ ռեժիմը չունի Իրանին ռազմական իմաստով դիմակայելու ոչ համարձակություն, ոչ էլ կարողություն»,- ասել է Իրանի ԱԳՆ խոսնակ Նասեր Քանաանին։
Ավելի վաղ Իսրայելի բանակի հրամանատար Ավիվ Կոչավին հայտարարել էր, որ Իրանի միջուկային ծրագրին ռազմական պատասխան նախապատրաստելն Իսրայելի «բարոյական պարտքն է»՝ հավելելով, որ այդպիսի պատրաստությունը ռազմական նախապատրաստությունների «կենտրոնում է», փոխանցում է news.am-ը:

МИД ИРИ: Израиль не посмеет напасть на Иран
Израиль не посмеет напасть на Иран, заявил представитель министерства иностранных дел Ирана, передает Tasnim.
"Недавние угрозы сионистского режима — это всего лишь психологическая война, и у этого режима нет ни мужества, ни возможностей противостоять Ирану в военном отношении", —  заявил официальный представитель МИД Ирана Насер Канаани.
Ранее  командующий израильской армией Авив Кохави заявил, что "моральным долгом" Израиля является подготовка военного ответа на ядерную программу Ирана, добавив, что такая подготовка находится "в центре" военных приготовлений.