ՀՀ ԱԺ աշխատակազմի ղեկավարի գլխավորած պատվիրակությունը Իսրայելում է
ՀՀ Ազգային ժողովի աշխատակազմի ղեկավար-գլխավոր քարտուղար Վահան Նարիբեկյանի գլխավորած պատվիրակությունն աշխատանքային այցով Իսրայելում է:
Հուլիսի 18-ին պատվիրակությունն այցելել է Երուսաղեմի հայոց պատրիարքարան և հանդիպել Երուսաղեմի հայ պատրիարք Ամենապատիվ Տ. Նուրհան արքեպիսկոպոս Մանուկյանի հետ: Հանդիպման ընթացքում անդրադարձ է եղել հայոց պատրիարքարանի գործունեությանը, Երուսաղեմի Հայոց Պատրիարքության և Հայաստանի միջև կապին: Վահան Նարիբեկյանը պատրաստակամություն է հայտնել իր լիազորությունների շրջանակում մշտապես աջակցել Երուսաղեմի Հայոց Պատրիարքությանը:
ԱԺ աշխատակազմի ղեկավար-գլխավոր քարտուղարը հուլիսի 19-ին հանդիպել է Իսրայելի Քնեսեթի աշխատակազմի գլխավոր տնօրեն Ժիլ Սեգալի հետ: Քննարկվել են երկու երկրների խորհրդարանների աշխատակազմերի համագործակցության ամրապնդմանն ու խորացմանը միտված հարցեր: Երկուստեք ձեռք է բերվել պայմանավորվածություն` տարբեր ուղղություններով զարգացնել աշխատակազմերի համագործակցությունը, նախագծել համատեղ ծրագրեր: Վահան Նարիբեկյանն ընդգծել է միջազգային գործընկերների հետ համագործակցելու ՀՀ ԱԺ աշխատակազմի պատրաստակամությունը:
Հայաստանյան պատվիրակությունը մասնակցել է նաև Քնեսեթի կողմից կազմակերպված երկօրյա «Խորհրդարանական ավագ պաշտոնյաների համար» խորագրով աշխատաժողովին: Միջոցառմանը մասնակցել են Գերմանիայի Բունդեսթագի, Մեծ Բրիտանիայի Համայնքների պալատի, Կանադայի Համայնքների պալատի, Ավստրիայի խորհրդարանի և մի շարք այլ պետությունների խորհրդարանների աշխատակազմերի բարձրաստիճան պաշտոնատար անձինք: Քննարկվել են աշխատակազմերի գործունեության կարգավորման համար ժամանակակից տեխնոլոգիաների ներդրումը, բյուջետավորումն ու հետազոտական կարողությունները, ներկայացվել է Քնեսեթի աշխատակազմի ժողովրդավարական կրթության մեխանիզմները:
Աշխատաժողովի մասնակիցներին ողջունել է նաև Քնեսեթի խոսնակ Միկի Լևին` կարևորելով աշխատակազմերի հսկայական ներուժն ու ազդեցությունը խորհրդարանների արդյունավետ և անխափան գործունեության վրա:

Делегация во главе с руководителем-генеральным секретарем Аппарата НС Армении находится в Израиле
Делегация во главе с руководителем-генеральным секретарем Аппарата НС В.Нарибекяном находится с рабочим визитом в Израиле.
18 июля делегация посетила Армянский Патриархат Иерусалима и встретилась с Армянским Патриархом Иерусалима Его Святейшеством архиепископом Н.Манукяном. В ходе встречи обсуждались деятельность Армянского Патриархата, связи между Армянским Патриархатом Иерусалима и Арменией. В.Нарибекян выразил готовность всемерно содействовать Армянскому Патриархату Иерусалима в рамках своих полномочий.
19 июля генсек Аппарата НС встретился с гендиректором Аппарата Кнессета Израиля Жилем Сегалом. Обсуждены вопросы укрепления и углубления сотрудничества аппаратов парламентов двух стран. Достигнута договоренность развивать взаимосотрудничество аппаратов в различных направлениях, разрабатывать совместные программы. В.Нарибекян подчеркнул готовность Аппарата НС к сотрудничеству с международными партнерами.
Армянская делегация также приняла участие в организованном Кнессетом двухдневном семинаре для парламентских высоких должностных лиц. В мероприятии участвовали представители аппаратов Бундестага Германии, Палаты общин Великобритании, Палаты общин Канады, парламента Австрии и парламентов ряда других государств. Обсуждены внедрение современных технологий, бюджетирование и исследовательские возможности для регулирования деятельности персонала, представлены механизмы демократического образования Аппарата Кнессета.
Спикер Кнессета Микки Леви также приветствовал участников семинара, подчеркнув весомый потенциал и влияние аппаратов на эффективное и бесперебойное функционирование парламентов.