Արցախի Հանրապետության պաշտպանության բանակը հերքում է Ադրբեջանի ՊՆ հաղորդագրությունը
Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարության տարածած հաղորդագրությունը, ըստ որի` ԱՀ պաշտպանության բանակի ստորաբաժանումները 9 անգամ խախտել են հրադադարի պահպանման ռեժիմը՝ կիրառելով դիպուկահար հրացաններ և տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներ, հերթական ապատեղեկատվությունն է և չի համապատասխանում իրականությանը: Այս մասին
Արցախի Հանրապետության պաշտպանության բանակը հերքում է Ադրբեջանի ՊՆ հաղորդագրությունը, թե իբր ԱՀ պաշտպանության բանակի ստորաբաժանումները խախտել են հրադադարի պահպանման ռեժիմը. չնայած առկա լարվածությանը` օպերատիվ իրադրությունը շփման գծում հարաբերականորեն կայուն է:
ՊԲ-ից մասնավորապես հայտնում են. «Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարության տարածած հաղորդագրությունը, ըստ որի` ԱՀ պաշտպանության բանակի ստորաբաժանումները 9 անգամ խախտել են հրադադարի պահպանման ռեժիմը՝ կիրառելով դիպուկահար հրացաններ և տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներ, հերթական ապատեղեկատվությունն է և չի համապատասխանում իրականությանը»:
ՊԲ-ից ևս մեկ անգամ ընդգծել են, որ ադրբեջանական կողմն է պարբերաբար խախտում հրադադարի պահպանման ռեժիմը:
Չնայած առկա լարվածությանը` օպերատիվ իրադրությունը շփման գծում հարաբերականորեն կայուն է:
«Ավելին՝ ինչպես արդեն տեղեկացրել ենք, ադրբեջանական կողմն է պարբերաբար խախտում հրադադարի պահպանման ռեժիմը:

Несмотря на напряженность, оперативная ситуация на линии соприкосновения относительно стабильна: Армия обороны Арцаха
Армия обороны Республики Арцах опровергает сообщение Минобороны Азербайджана, что подразделения Армии обороны Арцаха нарушили режим прекращения огня. Несмотря на существующую напряженность, оперативная ситуация на линии соприкосновения относительно стабильна.
Как передает «Арменпресс», из Армии обороны, в частности, сообщили: «Распространенное Министерством обороны Азербайджана сообщение, что подразделения Армии обороны Арцаха 9 раз нарушали режим прекращения огня, применяя снайперские винтовки и стрелковое оружие разного калибра, является очередной дезинформацией и не соответствует действительности».
В Армии обороны, еще раз подчеркнули, что именно азербайджанская сторона периодически нарушает режим прекращения огня.
Несмотря на существующую напряженность, оперативная ситуация на линии соприкосновения относительно стабильна.