Արցախում հայտարարվել է սուգ
Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանը օգոստոսի 16-ին ստորագրել է հրամանագիր, ըստ որի՝ Արցախի Հանրապետությունում 2022 թվականի օգոստոսի 17-18-ը ներառյալ հայտարարվել է սուգ՝ ի հիշատակ 2022 թվականի օգոստոսի 14-ին «Երևանի պահածոների գործարան» ՓԲԸ-ի տարածքում տեղի ունեցած հրդեհի և պայթյունի հետևանքով զոհված անձանց: Այս մասին տեղեկացնում են Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից:
Արցախի Հանրապետության պետական բոլոր գերատեսչությունների և տեղական ինքնակառավարման մարմինների ղեկավարներին հանձնարարվել է Արցախի Հանրապետությունում և օտարերկրյա պետություններում Արցախի Հանրապետության ներկայացուցչություններում սգո օրերին խոնարհել Արցախի Հանրապետության պետական դրոշը:

On August 16, President of the Artsakh Republic Arayik Harutyunyan signed a decree, according to which on August 17-18, 2022 inclusive mourning was declared in the Artsakh Republic in memory of the people who passed away as a result of the fire and explosion that occurred on the territory of "Yerevan Canning Factory" CJSC on August 14, 2022.
The heads of all state structures and local self-government bodies of the Artsakh Republic were instructed on the days of mourning to lower the state flag of the republic in the Artsakh Republic and the representations of the Artsakh Republic to foreign countries.