Արցախի իշխանությունները Իվանյան համայնքի ու Ստեփանակերտի Աջափնյակ թաղամասի կամ Արցախի Հանրապետության որևէ այլ բնակավայրի «հանձնելու» մասին որևէ բանակցություն չեն տանում․ Շտաբ
Վերջին շրջանում սոցիալական ցանցերում լուրեր են շրջանառվում առ այն, թե իբրև ադրբեջանական կողմի հետ կա պայմանավորվածություն Ասկերանի շրջանի Իվանյան համայնքն ու Ստեփանակերտ քաղաքի Աջափնյակ թաղամասը «հանձնելու» մասին։
Արցախի տեղեկատվական շտաբից հայտնում են, որ նման բնույթի կեղծ լուրերն ու խոսակցություններն իրականության հետ որևէ աղերս չունեն և շրջանառության մեջ են դրվում ադրբեջանական հատուկ ծառայությունների կողմից՝ մեր քաղաքացիների մոտ խուճապային տրամադրություններ, ինչպես նաև անօգնականության, անելանելիության, ճնշված լինելու զգացողություններ առաջացնելու և Հայրենիքում ապրելու կամքը կոտրելու նենգ նպատակով։
Արցախի իշխանությունները Իվանյան համայնքի ու մայրաքաղաքի Աջափնյակ թաղամասի, և, առհասարակ, Արցախի Հանրապետության որևէ այլ բնակավայրի «հանձնելու» մասին որևէ բանակցություններ չեն տանում։ Ընդհակառակը՝ նրանք օրուգիշեր աշխատում են այս և մյուս բոլոր համայնքների բնակիչների կենսագործունեության բարելավման նպատակով երկարաժամկետ և հիմնարար լուծումներ մշակելու ու կյանքի կոչելու ուղղությամբ։
Հորդորում ենք զերծ մնալ վերոնշյալ և ցանկացած այլ բնույթի ապատեղեկատվություն տարածելուց, քանի որ դրանով դուք նպաստում եք թշնամու ծրագրերի իրականացմանը։

Власти Арцаха не ведут никаких переговоров о "сдаче" общины Иванян и квартала Ачапняк Степанакерта: Информационный штаб
В последнее время в социальных сетях циркулируют слухи о том, что якобы с азербайджанской стороной достигнута договоренность о "передаче" общины Иванян Аскеранского района и квартала Ачапняк Степанакерта, передает Aysor.am.
Информационный штаб Республики Арцах сообщает, что подобные ложные слухи и разговоры не имеют ничего общего с действительностью и распространяются спецслужбами Азербайджана с коварной целью вызвать у наших граждан панические настроения, а также чувство беспомощности, безысходности и отчаяния и сломить их волю жить на Родине.
"Власти Арцаха не ведут никаких переговоров о "сдаче" общины Иванян и квартала Ачапняк столицы, и вообще любого другого населенного пункта Республики Арцах. Наоборот, они день и ночь работают над разработкой и реализацией долгосрочных и принципиальных решений по улучшению условий жизни жителей этого и всех других населенных пунктов.
Мы призываем воздержаться от распространения вышеуказанной и любой другой дезинформации, поскольку тем самым вы способствуете осуществлению планов врага", - говорится в сообщении.