Կայացել է Հայ-ռուսական տնտեսական համագործակցության միջկառավարական հանձնաժողովի համանախագահների հանդիպումը
Կայացել է Հայ-ռուսական տնտեսական համագործակցության միջկառավարական հանձնաժողովի համանախագահներ ՀՀ փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանի և ՌԴ փոխվարչապետ Ալեքսեյ Օվերչուկի հանդիպումը:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են հայ-ռուսական համագործակցության օրակարգի արդիական հարցերը, միջկառավարական հանձնաժողովի համանախագահները երկուստեք գոհունակություն են հայտնել առևտրատնտեսական հարաբերություններում արձանագրված դրական ցուցանիշների վերաբերյալ, ինչպես նաև անդրադարձել փոխադարձ հետաքրքրություն ներկայացնող այլ ոլորտներում առկա համագործակցությանն ու դրա զարգացման հեռանկարներին:
Հանդիպման ավարտին ՀՀ փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանը և ՌԴ փոխվարչապետ Ալեքսեյ Օվերչուկը ստորագրել են Հայաստանի Հանրապետության կառավարության և Ռուսաստանի Դաշնության կառավարության միջև 2022-2025 թվականների տնտեսական համագործակցության ծրագիրը:

Состоялась встреча сопредседателей Армяно-российской межправительственной комиссии по экономическому сотрудничеству
Состоялась встреча сопредседателей Межправительственной комиссии по экономическому сотрудничеству между Республикой Армения и Российской Федерацией вице-премьера Республики Армения Мгера Григоряна и заместителя председателя правительства Российской Федерации Алексея Оверчука.
В ходе встречи были обсуждены актуальные вопросы повестки дня армяно-российского сотрудничества, сопредседатели межправкомиссии выразили удовлетворение зафиксированными в торгово-экономических отношениях положительными показателями, а также коснулись текущего сотрудничества в представляющих взаимный интерес сферах и перспектив его развития.
В конце встречи вице-премьер Армении Мгер Григорян и заместитель председателя правительства РФ Алексей Оверчук подписали Программу экономического сотрудничества между правительством Республики Армения и правительством Российской Федерации на 2022-2025 годы.