Հայկական կողմը չի բացառում Պրահայում Փաշինյան-Էրդողան հանդիպման հնարավորությունը
Հայկական կողմը չի բացառում Պրահայում ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի և Թուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ էրդողանի հետ հանդիպման հնարավորությունը՝ միաժամանակ շեշտելով, որ այս պահին նման հանդիպում հաստատված չէ։
«Արմենպրես»-ի հարցին ի պատասխան այս մասին ասաց  ՀՀ ԱԳՆ մամուլի քարտուղար Վահան Հունանյանը։
Հարց ֊ Թուրքիայի նախագահը հայտարարել է ՀՀ վարչապետ Փաշինյանի հետ Պրահայում հանդիպման հնարավորության մասին՝ նշելով, որ բոլոր հարցերն այնտեղ քննարկելու հնարավորություն կունենան: Ինչպե՞ս կմեկնաբանեք այս հայտարարությունը։
Պատասխան ֊ Պրահայում անցկացվելիք միջոցառման ընթացքում Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի ու Թուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանի հանդիպումը բացառված չէ։ Միաժամանակ,  այս պահի դրությամբ նման հանդիպում հաստատված չէ։ Հանդիպման հաստատման դեպքում հանրությանը պատշաճ ժամկետներում կտեղեկացնենք։

Armenia doesn’t rule out the possibility of a meeting between Prime Minister Nikol Pashinyan and Turkish President Recep Tayyip Erdogan in Prague, at the same time stresses that such a meeting is not confirmed at this moment, foreign ministry spokesperson Vahan Hunanyan said in response to a query from ARMENPRESS.
ARMENPRESS: The Turkish President said that there could be an opportunity of holding a meeting with Armenian PM Nikol Pashinyan in Prague, where all issues would be discussed. How would you comment on this statement?
Hunanyan: A meeting between Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan and Turkish President Recep Tayyip Erdogan during the forthcoming event in Prague is not ruled out. At the same time, no such meeting is confirmed at this moment. We will inform the public in proper timeframes in case of a confirmation of the meeting.