Արցախի նախագահը ցավակցական ուղերձ է հղել Իժևսկում տեղի ունեցած ողբերգական պատահարի առնչությամբ
Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանը Ռուսաստանում տեղի ունեցած ողբերգական պատահարի զոհ դարձած աշակերտների և մեծահասակների հարազատներին ու մերձավորներին ցավակցական խոսք է հղել: Արայիկ Հարությունյանի ցավակցական ուղերձը հրապարակվել է Արցախի նախագահի «Ֆեյսբուք» սոցիալական ցանցում:
«Արցախում խոր ցավով տեղեկացանք Ռուսաստանի Դաշնության Ուդմուրտիայի Հանրապետության մայրաքաղաք Իժևսկի դպրոցներից մեկում տեղի ունեցած հրաձգության մասին, որը խլեց տասնյակ մարդկային կյանքեր։
Արցախի Հանրապետության ժողովրդի և անձամբ իմ անունից ցավակցություն ու զորակցություն եմ հայտնում ողբերգական պատահարի զոհ դարձած աշակերտների և մեծահասակների հարազատներին ու մերձավորներին։ Շուտափույթ ապաքինում եմ մաղթում բոլոր տուժածներին։
Այս ծանր պահին եղբայրական ռուս ժողովրդի հետ միասին կիսում ենք կորստի վիշտն ու ցավը»,- նշված է ուղերձում:

Президент Арцаха выразил соболезнования в связи с трагическим происшествием в Ижевске
Президент Республики Арцах Араик Арутюнян выразил соболезнования родным и близким школьников и взрослых, пострадавших в результате трагического происшествия в Ижевске. Послание Араика Арутюняна с соболезнованиями опубликовано на странице президента Арцаха в социальной сети Facebook.
"В Арцахе с глубокой болью восприняли весть о стрельбе, произошедшей в одной из школ Ижевска, столицы Удмуртской Республики Российской Федерации, унесшей десятки человеческих жизней.
От имени народа Республики Арцах и от себя лично выражаю соболезнования и поддержку родным и близким учащихся и взрослых, ставших жертвами трагического происшествия. Желаю скорейшего выздоровления всем пострадавшим.
В этот трудный момент мы вместе с братским русским народом разделяем горе и боль утраты", - говорится в сообщении президента Арцаха.