Դավիթ Բաբայանը հանդիպել է Կալիֆորնիայի նահանգային սենատոր Էնթոնի Պորտանտինոյի և Կալիֆորնիայի Ազգային ժողովի անդամ Ադրին Նազարյանի հետ
Սեպտեմբերի 29-ին Արցախի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարար Դավիթ Բաբայանը Լոս Անջելեսում հանդիպում է ունեցել Կալիֆորնիայի նահանգային սենատոր Էնթոնի Պորտանտինոյի և Կալիֆորնիայի խորհրդարանի անդամ Ադրին Նազարյանի հետ։
Քննարկվել են Արցախ-Կալիֆորնիա հարաբերություններին և Արցախում տիրող իրավիճակին առնչվող հարցեր։
Նախարարը երախտագիտություն է հայտնել Էնթոնի Պորտանտինոյին և Ադրին Նազարյանին տարիներ շարունակ սկզբունքային և օբյեկտիվ դիրքորոշում ունենալու և համամարդկային արժեքներին հավատարիմ մնալու համար։
Հանդիպմանը մասնակցել են  նաև Գլենդեյլի քաղաքապետ Արտաշես Քասախյանը, ԱՀ կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարարի տեղակալ Լեռնիկ Հովհաննիսյանը, ԱՄՆ-ում ու Կանադայում  ԱՀ Մշտական ներկայացուցիչ Ռոբերտ Ավետիսյանը և Հայ Դատի ներկայացուցիչներ։

Глава МИД Арцаха встретился с сенатором штата Калифорния Энтони Портантино и членом Ассамблеи штата Калифорния Адрином Назаряном
29 сентября министр иностранных дел Республики Арцах Давид Бабаян встретился в Лос-Анджелесе с сенатором штата Калифорния Энтони Портантино и членом Ассамблеи    штата Калифорния Адрином  Назаряном.
Были обсуждены вопросы, связанные с отношениями Арцах-Калифорния и ситуацией в Арцахе.
Министр выразил признательность Энтони Портантино и Адрину Назаряну за многолетнюю принципиальную и объективную позицию и приверженность общечеловеческим ценностям.
На встрече также присутствовали мэр Глендейла Арташес Касахян, замминистра образования, науки, культуры и спорта Арцаха Лерник Ованнисян, Постоянный представитель Республики Арцах в США и Канаде Роберт Аветисян и представители Ай Дата.